medicine.lv skaitļos

Lietotāji online251
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Vai ir vēl kaut kas ko varētu darīt, lai šo iekaisumu izārstētu?

Vai ir vēl kaut kas ko varētu darīt, lai šo iekaisumu izārstētu?

Jānis 1979 2009. gada 19. novembrī

Labdien.
Man ir 30 g. un sportoju regulāri jau diezgan ilgi. Pirms kāda laika bija diezgan specifiski vingrinājumi ar lielu slodzi tieši ahilleja cīpslām, dēļ kuriem domājams visa šī problēma arī sākās. Tātad: pēc pirmo sāpju parādīšanās netrenējos vēl 2 mēnešus, pirms aizgāju pie ārsta. Sāp pati cīpsla ~3-4 cm virs papēža kaula, un uz beigām sāpēja jau pat vienkārši staigājot, it īpaši no rītiem, kamēr mazliet iesildījās kājas. Vārdu sakot, diezgan ielaidu to iekaisumu, pirms sāku ārstēties.
Pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma un diagnozes - ahilleja cīpslu tendonīts, ārsts nozīmēja saudzējošo režīmu (netrenējos vispār), dzēru pretiekaisuma zāles (Nimesil), smērēju ar Dolobene smēri. Pagāja 2 nedēļas, sāpes nebija vairs tik asas, bet tāpat nepārgāja (sāpēja arī vienkārši staigājot). Nosūtīja mani uz ultraskaņas procedūrām, izgāju kursu 10 reizes. Tāpat sāp. Tagad jau ir pagājis pusotrs mēnesis, vairs nesāp staigājot, bet mazliet uzspiežot ahilleja cīpslai sāpes ir joprojām, tātad iekaisums nav pārgājis un izskatās jau hronisks, ja jau 3.5 mēneši un joprojām nepāriet. Pie tā paša ārsta neredzu īpašu jēgu iet, jo vienīgais, ko vēl varētu darīt, viņa vārdiem ir kortizona injekcija, bet cik palasīju internetā to neiesaka, jo cīpsla paliek vājāka un var to saraut un lai arī sāpes uz laiku pāriet, nav teikts, ka iekaisums izbeigsies.

Tāpēc jautājums Jums: Vai ir vēl kaut kas ko varētu darīt, lai šo iekaisumu izārstētu?
P.S.
Internetā atradu šādu rakstiņu par jaunām metodēm hroniskā tendonīta ārstēšanu, bet no mūs ārstiem neko tādu neesmu dzirdējis.

"So what can be done to treat chronic tendonitis? What can you do if you’ve tried all of the above treatments and still have a problem?

The first new approach, particularly with tendons that are balky is to use hydrodissection. This is a form of treatment where a small gauge needle is introduced into the tendon sheath and a large volume of saline, glucocorticoid, and lidocaine are used to dissect the sheath away from the tendon. Often chronic inflammation causes the sheath and tendon to stick together and this can cause pain as well as loss of function. This type of therapy is particularly effective for the small tendons in the hand.

Another new form of therapy called tenotomy is now being used. This almost always negates the need for an open surgical procedure. With tenotomy, a small gauge needle is introduced with local anesthetic and used to “irritate” the insertion of the tendon where the site of inflammation is located. The needle is inserted using direct ultrasound visualization. After the needling, injection of a small amount of platelet rich plasma (PRP) is performed at the site of needling, again using direct ultrasound visualization. PRP is rich in growth factors that stimulate healing. The process of healing takes only a few days to weeks as opposed to the several weeks to months that an open surgical procedure takes.

Tenotomy can be performed at almost any site where there is chronic tendon inflammation. Results are usually excellent."

Vai šādas metodes tiek Latvijā pielietotas un pie kādiem speciālistiem var griezties, lai šādu iespēju izskatītu?

Atbildes:

  • 2012. gada 6. martā
    Cik liela atšķirība ir starp Microgynon 30 un Yasminelle? Kuras, jūsuprāt, ir labākas? Halunda sindroms vai Halunda deformācija? Iekaisums virs Ahilleja cīpslas, piestiprināšanas vietā, pie papēžkaula, tā saucamais papēžkaula brusits. biezākais iemesls - pārslodze dažādu sporta nodarbību laikā, nēsājot šaurus apavus ar augstu papēdi pie papēžkaula izauguma vietā attīstās brusas iekaisums, kas rada asas sāpes. Ārstēšanas pamatprincips - novērst cēloni. Nomainīt apavus uz mīkstāku kapi, nenēsāt apavus ar paceltu velvi, samazināt slodzi vingrojumu laikā. Sāpju sakumā pielikt aukstumu sāpju punktā, izmantot fizioterapijas procedūras (UVCC, magnetoterapija, ultraskaņa), jāpanēsā speciāls silikona paliktnītis zem papēžkaula, kas atvieglo Ahileja cīpslas spriegumu. Daudz labāk par medikamentiem palīdz imobilizācija ar ģipša longetēm vai ortozēm. Kortikosteroīdu injekcijas neiesaku, jo pastāv risks Ahilleja cīpslas plīsumam. Ja konservatīvā ārstēšana nelīdz, tad nepieciešama operatīvā ārstēšana. Ar laba vēlējumiem, Dr. J.Jukonis Veselības centrs 4 Kontakttālrunis: 29442505

    Dr. J.Jukonis Veselības centrs 4 Kontakttālrunis: 29442505

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Antra 24.06.2022 19:28
    Sveiks, Jāni Vai ahileja problēmu izdevās atrisināt? Un tad jautājums- kā?
  • Juris 06.02.2020 14:00
    Pastāstiet, lūdzu, sīkāk par operatīvo ārstēšanu ahileja cīpslai! Paldies!
  • EllSesy 14.10.2019 21:35
    Priligy Sito Ufficiale Online Pharmacy Without Presciption viagra online prescription Buy Kamagra Using Paypal Zetia