Es gribētu uzzināt, ko vairāk par procedūru "Labaraskopija" kā man paskaidroja ārstējošais ārsts, ka tā ir tāda neliela operācija, vai tas ir bīstami un vai tas ir maksas pakalpojums?

28.03.2008, ella

Labdien!
Es gribētu uzzināt, ko vairāk par procedūru "Labaraskopija" kā man paskaidroja ārstējošais ārsts, ka tā ir tāda neliela operācija, vai tas ir bīstami un vai tas ir maksas pakalpojums. Kādas sekas pēc šīs procedūras var būt un kā tas viss notiek?
Paldies jau iepriekš par informāciju.

Atbildes


07.04.2008, Daiga Baranovska, ginekoloģe, "Quartus", SIA

Labdien!
Laparoskopija ir ķirurģiska operācija vispārējā anestēzijā, kuras laikā caur nelielām, 0,5-1 cm lielām atverēm vēdera priekšējā sienā vēdera dobumā tiek ievadīti ķirurģiskie instrumenti un video kontrolē ārsts veic nepieciešamo operāciju. Tā ir ļoti plaši pielietota izmeklēšanas un ārstēšanas tehnika ginekoloģijas praksē. Negribu piekrist, ka tā ir neliela operācija - tā ir nopietna operācija vispārējā narkozē. Nelielas ir tikai operācijas brūces uz vēdera. Kā jebkura ķirurģiska procedūra un narkoze, arī šī ietver sevī zināmu sarežģījumu riska procentu, taču, ja pacients ir pirms operācijas pienācīgi izmeklēts un sagatavots, kopumā sarežģījumu varbūtība ir ļoti neliela. Samaksa ir atkarīga no tā, kādā slimnīcā un kāda iemesla dēļ Jums šo operāciju veiks, un šo jautājumu vajag precizēt konkrētajā vietā. Taču lielākoties šīs operācijas apmaksā gan VOVAA, gan lielākās apdrošināšanas sabiedrības.

Komentāri


Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki