Vai izcilnis krūtī ir normāla parādība?
Labdien!

Man ir 13 gadi. Manas krūtis ir plakanas,bet labajā krūtsgalā ir tāds kā izcēlums un kad tam pieskaras tad man sāp, bet kreisajai viss ir kā agrāk. Vai tā ir normāla parādība pubertātes laikā? Vai arī tam tā nevajadzētu būt? Esmu ļoti satraukta! Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!

Tas, ko Jūs rakstāt, ir normāli. Tas nozīmē, ka sāk veidoties piena dziedzeri. Un tas nenotiek abos piena dziedzeros vienlaicīgi.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kur vērsties, ja ir grūtības koncentrēties, atmiņas traucējumi un galvassāpes?
Labdien!

Man pēdējo četru gadu laikā ir koncentrēšanās problēmas svarīgās situācijās. Esmu mūziķe. Vadot kori koncerta laikā, pēkšņi aizmirstu, kas jādiriģē (sekas nepatīkamas), mācot bērniem mūziku, sāku stāstīt pavisam kaut ko citu, kas neatbilst tēmai (neizpratne un jautrība), lasot nošu rakstu, redzu melnas bumbiņas bez kādas nozīmes. Sekundāri aizmirstu, kur atrodos. Un jau kādus desmit gadus man ir asas, durošas, spēcīgas galvas sāpes pakauša rajonā.

EEG slēdziens:

Iritētas, dezorganizētas alfa, beta, teta aktivitātes veidā; difūziem, asiem potenciāliem. Polimorfu viļņu, brīžiem nosacīti epileptiformiem paroksizmiem ar mainīgu fokusu un asimetriju; to laikā mainīgas fokālās izmaiņas virs deniņu rajoniem, bet biežāk asāka, nedaudz lēnāka aktivitāte virs labā deniņu rajona. Paroksizmu laikā brīžiem veidojas atipiski epi kompleksi, izteiktāk virs FCT rajoniem, retāk OT rajoniem.

Man ir 50 gadu, un vēl priekšā garš darba mūžs. Vēlos kaut cik stabilizēt savu pašsajūtu, bet ilgstošā laika posmā rezultātu nav.

Vai Jūs, lūdzu, varētu dot padomu, ko darīt, kur vērsties?
Atbild:
Sandra Vestermane, Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

Noteikti jāvēršas pie neirologa, īpaši neatliekot vizīti.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai pīrsings krūtsgalā ietekmēs bērna barošanu?
Sveiki!

Ja kādreiz vēlēšos bērnu, tad pīrsinga izduršana krūtsgalā ietekmēs bērna barošanu? Pīrsingu noteikti varētu izņemt jau laicīgi pirms plānotās grūtniecības iestāšanās.
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!

Pīrsinga izduršanās brīdī var tikt satraumēti piena dziedzeru izvadkanāli. Tālāk var būt problēmas ar barošanu un pašu piena dziedzeri.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Pie kāda ārsta vērsties?
Sveiki!

Pat nezinu, pie kāda ārsta vērsties ar šādu jautājumu.

Jau pēc bērnu piedzimšanas pa reizei vienā pusē anālajai atverei vienā maliņā bija tāds kā gaisa pūslītis zem ādas. Parādījās tikai pa reizei. Piemēram, kad esmu aptupusies. Kad izlīda, uzreiz varēja just. Tāda dīvaina sajūta tur. Bet ar pirkstu uzmanīgi varēja viņu tā kā iestumt atpakaļ. Un tad tā diskomforta sajūta arī pazuda. Bet tagad jau otro dienu ir izlīduši 3 pūslīši tā kā apkārt visai "actiņai" un ir tā diskomforta sajūta. Un nevar viņu arī dabūt atpakaļ iekšā.
Internetā ar neko par to nevaru atrast.

Nesaprotu īsti, kas tas ir un kā to novērst un vai man ir jāuztraucas. Un pie kā vērsties?
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Lai noskaidrotu Jūsu minēto simptomu cēloņus, Jums jāvēršas pie proktologa.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Vai šādu zivju eļļu drīkst lietot grūtniecības laikā?
Sveiki!

Esmu grūtniecības 17.nedēļā. Viss norit pagaidām labi, daktere vienīgi ieteica padzert zivju eļļu. Nopirku Lysi Omega3 zivju eļļu kurā ir arī D3 vitamīns. Instrukcija minēts, ka nelietot ar citiem vitamīniem un uztura bagātinātājiem kuros arī ir tas D vitamīns iekšā! Kāpēc?
Jo paralēli vēl dzeru grūtnieču vitamīnus Livol Multi Mamma kuros ir šis te D3 vitamīns. Man tad to zivju eļļu mainīt pret kādu citu?

Ar cieņu,
Lelde
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Šeit svarīgas būtu D3 vitamīna devas katrā produktā. Livol Multi Mamma ir neliels D3 vitamīna daudzums. Nav skaidri saprotams, kura Lysi Omega zivju eļļa ir nopirkta (ir vairāki veidi) - būtu jāzina, cik daudz tur ir D3 vitamīna.

Domāju, ka, lietojot Jūsu iegādātos produktus, D vitamīnu šajā laikā būtu grūti pārdozēt, tomēr iesaku labāk jautāt savam ārstam, minot konkrētās devas.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kādas pārbaudes veikt veģetārietei?
Sveiki!

Mana māsa ir veģetāriete. Kādas pārbaudes un pie kādiem ārstiem vērsties, lai pārbaudītu vai visi nepieciešamie vitamīni organismā ir normālā līmenī?

Nesūdzas, ka galva reibtu, bet, manuprāt, šo 4 gadu laikā viņas atmiņa ir pasliktinājusies. Jāpiebilst, ka viņai arī nav nekad mēnešreižu bijis savā mūžā (18 gadi), tādēļ domāju, ka šos procesus var ietekmēt kaut kādu vitamīnu neuzņemšana.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Domāju, ka šajā gadījumā būtu jāvēršas pie ģimenes ārsta, jāveic pilna asinsainas analīze, jānoskaidro ferritīna, dzelzs, B12 vitamīna līmenis.

Ņemot vērā to, ka iztrūkst mēnešreizes, jāapmeklē ginekologs, lai noskaidrotu, kāpēc ir šī problēma.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai nepieciešams veikt galvas pārbaudes?
Labdien, cien. speciālist!

Bērns, mācoties staigāt, ļoti bieži krita un ik dienas sasita galviņu, jo nemācēja pareizi piezemēties uz dupša vai kā savādāk. Galva tika bieži traumēta - tobrīd nekādas sekas uz to neredzēju.

Šobrīd bērnam ir divi gadi, bet jau no gada vecuma un ātrāk viņam lielākoties ir nervoza uzvedība, krīt histērijās un dreb, ir grūti nomierināms. Visādos veidos mācāmies novērst, lai nemaz nesāktos šāda uzvedība, bet tas notiek visos gadījumos. Tiek meklētas atbildes uz jautājumiem pie dažādiem speciālistiem, bet šoreiz es vēlējos noskaidrot vai vecāku sirdsmieram nebūtu nepieciešams veikt kādas galvas pārbaudes?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Paldies par jautājumu!

Manuprāt, Jums nevajadzētu veikt galvas kaut kādus radioloģiskos vai funkcionālos izmeklējumus, jo tie nekādu papildu informāciju ārstam nedos.

Es iesaku strādāt pie bērna rakstura veidošanas, kā arī, iespējams, būtu nepieciešami medikamenti, bet tas jau ir cits stāsts.

Cieņā, dr. I. Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai tā varētu būt Laima slimība?
Paldies par atbildi. Pirmajā antiobitiku lietošanas kursā izdzēru Doxylan 100 mg 10 tab., daktere izrakstīja vēl Doxylan 100 mg 2 x dienā pa 1tabletei 10 dienas vai ar to varētu pietikt, vai vajadzētu vēl turpināt 20 dienas 2 x 1, vai veikt analīzes un tad skatoties no rezultātiem turpināt? Pašlaik jūtu nelielu spranda stīvumu un sirds paātrinājumu , kā ar to cīnīties ? Vai pie Laima slimības tā var būt , vai nepieciešams lietot papildus zāles? Vai tas izzudīs lietojot antibiotikas?
Atbild:
Lidija Vīgrieze, Vīgriezes L. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Jā, tā varētu būt Laimas slimība. Antibiotikas pietiekošā devā jādzer veselu mēnesi. Doxylan ir labs, plaša spektra antibiotiķis, bet nevar iet saulē, var būt ādas reakcija.

L.Vīgrieze, Vīgriezes L. ģimenes ārsta prakse

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā atgūt mēnešreizes?
Sveiki!

Man pirms gada piedzima mazais. Tad atsākās MR, un viss bija regulāri - kā līdz dzemdībām. Tad pazuda un viss. Analìzes uzrādīja problēmas ar aizkuņğa dziedzera darbību un insulīnu, kā rezultātā ir paaugstināti vìriśķie hormoni. Kā atgūt savas MR? Gribu palikt stāvoklī, bet nezinu vairs, ko darīt.

Šobrīd vairs nelietoju cukuru, baltmaizi un kartupeļus.

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Elektroniski nevar šajā jautājumā dot padomus. Jums jāizmeklējas pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības