Kādi homeopātiski līdzekļi veicina vielmaiņu?
Labdien!

Kādi homeopātiski līdzekļi veicina vielmaiņu?
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Atbilde uz Jūsu jautājumu ir ļoti īsa - VISI. Jo homeopātiskie preparāti tiek piemeklēti individuāli, tas nozīmē ne slimībai, simptomam vai vielmaiņai, bet konkrētam cilvēkam. Tajā skaitā ar problēmām vielmaiņā. Rekomendēju Jums griezties pie ārsta homeopāta.

Ar cieņu,
dr. Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts.

Homeopātija

Kāpēc rodas sāpes zem ādas?
Sveiki!

Visu dienu sāp zem ādas. Nekādu veidojumu apakšā nav. Sāpes ir kuņğa un krūškurvja zonā, un kājām apakšstilbos. Kas tas varētu būt? Pašlaik dzeru zāles neiromidin un movalis.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Domāju, ka tās varētu būt medikamentu blaknes. Ja medikamentus lietojat jau sen,tad jādodas pie ārsta, lai veiktu sīkāku izmekēšanu. Lai veicas!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā rīkoties diska trūces gadījumā?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ man konstatēja diska trūci - 0,7cm. Gāju uz fizikālām terapijām, nedēļu gulēju slimnīcā, neiroloģijas nodaļā. Bija sistēmas, šprices, tabletes. Uzlabojumus jutu tikai pēc pusotra mēneša, kad lietoju tikai pretsāpju, pretiekaisuma zāles Ibugesic. Nedēļu jutos ļoti labi, zāļu devu samazināju. Taču tagad pēc nedēļas atkal viss ir atpakaļ vecajās sliedēs. Neizturamas sāpes muguras lejas daļā (nieru apvidū), sāpes kājās, sāpes, noliecot galvu uz leju. Naktīs bezmiegs. Nezinu, ko iesākt, jo ar šo problēmu mokos jau trīs mēnešus.

Dzīvoju ārzemēs, man ir tikai 23 gadi. Vai būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās?

Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jums jādodas uz atkārtotu vizīti pie neiroķirurga, kurš, veicot izmeklējumus un izvērtējot Jūsu situāciju, noteiks atbilstošu rehabilitācijas un ārstnieciskās vingrošanas terapiju. Lai situācija uzlabotos bingrojumi jāveic regulāri un precīzi vismaz divu mēnešu garumā. Operācija tiek nozīmēta tikai atsevišķos gadījumos vai tad, ja, ievērojot visus ārsta norādījumus, nav panākts uzlabojums.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pie kāda speciālista vērsties, ja regulāri jūtu dedzinošas sāpes dažādās ķermeņa vietās?
Labdien!

Man ir 48 gadi, un ir parādījušās līdz šim nebijušas stipras, dedzinošas sāpes dažādās ķermeņa vietās - kāju ikros, pēdās, roku augšdelmos, plaukstās un dažkārt pat sejas muskuļos.

Sāpes uznāk pēkšņi, it kā bez redzama iemesla un parasti ilgst dažas minūtes. Pēc tam tās pakāpeniski pāriet. Pēkšņs diskomforts uz pāris minūtēm un tomēr, vai tam tā būtu jābūt? Vai tas ir neliels traucējums, kas pāries vai sākums nopietnai problēmai? Pie kāda speciālista vērsties?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Grūti komentēt to, kāpēc rodas īslaicīgas, dedzinošas sāpes ķermeņa muskuļos. Noteikti vispirms iesaku konsultēties ar savu ģimenes ārstu, nepieciešams izmeklēties, veikt asinsanalīzes ( noskaidrot, vai nav anēmija, citu orgānu funkciju traucējumi).

Iespējams, nepieciešams konsultēties arī ar neirologu, kas nepieciešamības gadījumā nozīmēs tālākos izmeklējumus (elektromiogrāfiju, magnētisko rezonansi, papildus analīzes). Nepieciešams saprast, vai sāpes saistītas ar muskuļu spazmu, arī to, kas sāpes provocē, kas atvieglo - šo vēlams apdomāt pirms ārsta vizītes.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai kājai joprojām jātirpst?
Labdien!

3 mēnešus pēc muguras jostas daļas operācijas joprojām ir notirpusi kreisā kāja. Sakiet, lūdzu, vai tā tam jābūt? Vai vēl par ātru gaidīt, lai kāja būtu pilnībā jūtama? Paldies
Atbild:
"Arho medicīnas serviss", "Arho medicīnas serviss", SIA
Labdien!

Ņemot vērā to, ka pagājuši jau 3 mēneši kopš operācijas, šajā gadījumā būtu nepieciešamība vērsties pie ārstējošā ārsta, kurš veica attiecīgo operāciju.

Ar cieņu,
Arho medicīnas servisa fizioterapiete
Elīna Āboltiņa

Fizioterapija

Kādas ir procedūras pret muguras sāpēm?
Labdien!


Pastāvīgi sāp mugura.

Apraksts no Radiologa - torakala skolioze, kifoze. VTh5-Th12 disku deformācija , margināli osteofiti, samazināts augstums. Th1-12 spondiloartrozes.

Slēdziens - Krutsu daļas mugurkaula deformējošā spondiloze, skolioze, kifoze.

Esmu bijis pie neirologa, ārsts izrakstīja injekcijas Olfen un B grupas vitamīnus.

Tāpat esmu bijis arī uz fizioterapijas un slinga terapiju, pagāja 2 mēneši, un sāpes atgriezās.

Fizioterapeits izrakstīja vingrojumus mugurai. Taisu jau mēnesi, nekas labāk nepaliek. Atkal dzeru pretsāpju zāles. Kā dzīvot tālāk? Varbūt ir vēl kādas procedūras, kas varētu palīdzēt?
Atbild:
Marija Svikle, Svikle M., sertificēta fizioterapeite
Labdien!

Aicinu vēlreiz apmēklēt fizioterapeitu, lai iemāca Jums pareizu stāju, piemēklē vingrojumus, kas var gan atvieglot sāpes, gan stiprināt muguras un vēdera dziļo muskulatūru. Ir ļoti svarīgi izpildīt vingrojumus pareizi un iemācīties kontrolēt savu ķermeni. Vingrojumi jāizpilda regulāri. Pie muguras sāpēm vēl var līdzēt teipošana. Ja sāpes turpinās, var pamēģināt procedūras no fizikālas terapijas, tās jums ieteiktu rehabilitologs vai fizikālas medicīnas ārsts.

Ar cieņu,
Fizioterapeite Marija Svikle

Fizioterapija