Kāpēc, vadot auto, neredzu to, kas notiek pa malām?
Labvakar!

Man ir tāda problēma, ka, vadot automašīnu, es redzu tikai to, kas notiek taisni uz ceļa, bet, kas notiek pa malām, kaut kā neredzu. Redze man ir ļoti laba, bet, kāpēc tā, notiek vadot auto? Kā es varu attīstīt redzi? Un vai es vispār kādreiz spēšu pilnīgi visu kopumā ieraudzīt?
Paldies!
Atbild:
"Acu veselības centrs", "Acu veselības centrs", SIA
Labdien!

Jums jāveic pilna acu pārbaude, un jāpārbauda Jūsu redzes lauks. Tikai tad varēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem.

Acis, optika / acu veselība

Vai drīkst lietot "Lumigan" pilienus, ja acs spiediens ir normas robežās?
Sveiki!

Internetā uzgāju tādus acu pilienus "LUMIGAN", kas, kā izlasīju, ir vairāk domāti glaukomas ārstēšanai un acs spiediena samazināšanai. Bet vai cilvēks, kam ar spiedienu ir viss normāli, drīkst lietot šāda veida pilienus? Vai tas nevar izrādīties bīstami acu veselībai vai redzei?
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Jautājums par to, vai būtu jālieto "Lumigan" pilieni, noteikti ir oftalmologa kompetencē. Tas ir antiglaukomatozs recepšu medikaments, kas domāts tieši glaukomas ārtsēšanai. Glaukomai ir dažādi veidi, un viens no tiem ir zema spiediena glaukoma, kad ir glaukomatozs redzes nerva bojājums, neskatoties un it kā normālu acu spiedienu. Tad var tikt izrakstīts "Lumigan" arī pie normāla spiediena, un to drīkst lietot. Nekādā gadījumā nedrīkst "uz savu galvu"' izdomāt lietot šos pilienus!

Kā jebkurai vielai un medikamentam, arī šim preparātam ir iespējami blakusefekti vai zāļu nepanesamība, un, uzsākot lietot šo medikamentu, jākontrolē acu stāvoklis. Vairums cilvēku "Lumigan" panes labi, bet ir iespējamas dažādas blaknes, piemēram, acu apsarkums, kairinājums, sausās acs sindroma attīstība, pārejoša redzes miglošanās, pastiprināta skropstu augšana, varavīksnenes pigmentācijas izmaiņas, ādas apsarkums ap acīm, asarošana, pastiprināts gaismas jūtīgums.

Lai izsmeļošāk atbildētu uz šādu jautājumu, būtu jāzin, kādēļ šis jautājums vispār tiek uzdots - vai kādam ir izrakstīti šie pilieni, un Jūs nezinat, kādēļ, vai arī kāds tāpat vien gribētu šīs zāles "pamēģināt".

Acis, optika / acu veselība

Vai zobu nepieciešams iztīrīt?
Labdien!

Pirms kāda laika man izrāva gudribas zobu. Zobs bija liels, un daktere uzlika šuves brūcei, arī teica, ka kaut ko ieliek brūcē. Diemžēl es nejutos labi pēc tā visa un neatceros, kas tur bija. Šobrīd varu redzēt, ka man brucē ir brūna "masa". Vai tai tur ir jabūt? Vai ir nepieciesams iet pie specialista tīrīt brūci no šīs "masas"?
Paldies jau iepriekšpar atbildi!
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!
Iesaku Jums obligāti griezties pie zobārsta brūces apskatei, apstrādei un konsultācijai.

Zobārstniecība / mutes veselība

Pie kāda ārsta vērsties, lai cīnītos ar mēles aplikumu?
Sveiki!

Pēc antibiotiku kursa kuņģa čūlas ārstēšanai uz mēles parādījās brūngans aplikums, kuru pavada nepatīkama smaka. Acīmredzot izjaukta dabiskā mikroflora. Lai to atjaunotu, izlietoju jogurta kapsulu iepakojumu, vēlāk Lyl probiotikas un paralēli regulāri tīrīju mēli ar tam paredzētu tīrītāju. Dzēru arī citrocept, lai stiprinātu imunitāti, kura, pēc dermatoloģes domām (jo mani bija pārņēmis foskulīts un Žibēra vīruss), bija pavājināta. Situācija ar mēli uzlabojās, taču nu problēma atkal saasinājusies. Zobi ir veseli, nesen pārbaudīti, veikta zobu higiēna. Pie kāda ārsta man vērsties, lai atrisinātu šo problēmu? No vienas puses, par mutes dobuma veselību atbild zobāsts, taču neesmu redzējis, ka kādu interesētu mēles izskats.

Cieņā,
Ģirts
Atbild:
Svetlana Piskunova, "Tropi", SIA, Zobārstniecības kabinets
Labdien!
Domāju, ka Jums vispirms jāgriežas Stomatoloģijas institūta Orālās patoloģijas klīnikā prof.J.Čemas vadībā, lai noteiktu mikrofloru mēlēs aplikumā. Tad, vienojoties ar ģimenes ārstu,
izstrādāt pareizo ārstēšanas plānu.


Zobārstniecība / mutes veselība

Vai bērns drīkst iet pirtī, ja viņam ir konjunktivīts?
Labdien!

Vai bērns drīkst iet pirtī, ja viņam ir konjunktivīts?
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Pirts karstajā un sutīgajā gaisā iekaisušās bērna acis varētu tikt vēl vairāk kairinātas. Arī mazgāšanās līdzekļi vai šampūns, iekļūstot acīs, varētu radīt papildus iekaisuma reakciju. Ja netiek ievērota pietiekama higiēna un konjunktivīts ir vīrusa vai bakteriālas izcelsmes, pastāv iespēja inficēt līdzcilvēkus. Visi norādītie iemesli parāda, kādēļ apmeklēt pirti šajā gadījumā nav vēlams.

Acis, optika / acu veselība

Kā atbrīvot nāsis un atvieglot elpošanu?
Labdien!

Jau ļoti ilgu laiku nomoka iesnas, nu jau pārgājušas hroniskās iesnās. Ģimenes ārsts ieteica Flixonase pūšamo degunam, bet nevienā aptiekā nav pieejams un saka, ka arī nebūs. Pie ģimenes ārsta netieku, saistībā ar darbu un atrašanos citā pilsētā.

Ir kādi citi līdzekļi, kā atbrīvot deguna nāsis un atvieglot elpošanu? Jo šobrīd ir apgrūtināta elpošana.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Visi pārējie Flixonase līdzigie aerosoli ir recepšu medikamenti - tātad tomēr jākonsultējas ar ārstu.

Bez ārsta - lai atbrīvotu degunu un atvieglotu elpošanu - varu ieteikt ilgstoši lietot jūras ūdeni saturošus deguna aerosolus.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Vai ir pamats satraukumam, ja bērnam ir pastiprināti izdalījumi?
Labdien!

Manai meitai tulīt būs 8 gadi. Ir sākušies izdalījumi no maksts. Nekādu citu pazīmju nav - ne apsārtums, ne dedzināšana, ne nieze, ne smaka. Tie ir diezgan lielā daudzumā, jo viņa sākumā domāja un teica, ka čura ik pa laikam ietek biksītēs.
Vai ir pamats satraukumam?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra privātprakse
Labdien!

Jā, domāju, ka Jums noteikti vajadzētu vērsties pie ginekologa, ja ir iespējams, bērnu ginekologa, jo nekādiem izdalijumiem tik lielā daudzumā nevajadzētu būt.


Cieņā, dr.I.Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāds varētu būt spazmatisku sāpju iemesls?
Labdien!

Jau pusotru mēnesi man ir simptomātiskas, neizskaidrojamas, spazmatiskas sāpes - mugurkauls, jostasvieta, krūšukurvis, paribes. Sāpēs nav visu laiku, ir pārejošas un klejojošas. Asins analīzes ir labas, mugurkaula rentgens neko neuzrāda, vēdera dobuma sonoskopijas arī neko sliktu neuzrādīja. Netieku skaidrībā - kas ar mani notiek?
Atbild:
Inese Melne, "Rodain", SIA
Labdien!

Izejot no sūdzību apraksta, iespējams, ka tā ir starpribu neiralģija. Pakonsultējieties ar neirologu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc vakaros sāp kājas?
Sveiki!

Jau kādu mēnesi sāp kājas. Nevis tikai pēdas, bet gan kājas no augšas līdz pat pēdām. Nepatīkamie simptomi parādās tieši vakaros, apguļoties gulta. Pirms tam nebiju pamanījis. Ko tas varētu nozīmēt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Varbūt ir liela fiziska slodze vai izmaiņas darbā, piemēram, darbs, stāvot kājās, kas nebija pirms tam. Šajā gadījumā nepieciešama vizīte pie ārsta, apskate un izmeklēšana, lai noteiktu simptomu cēloņus.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri