Vai iespējams ko darīt, lai pastāvīgi nemirkšķinātos acis?
Sveiki!

Pašlaik es eju 7.klasē, taču problēma sākās jau 4. klasē. Gandrīz katru gadu man apmēram otrajā pusgadā sāk neapzināti mirkšķināties acis - visu laiku gribas tās mirkšķināt. Ģimenes ārsts teica, ka tas ir tāpēc, ka par daudz uztraucos par mācībām. (Mācos ļoti labi, cenšos latiņu noturēt, tāpēc bieži vien mācos ļoti daudz.) Vai nevar neko darīt, lai acis nemirkšķinātos?
Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Tādu acu mirkšķināšanu sauc par tikiem. Tam ir ieraduma raksturs, un to veicina stress.
Var mēģināt medikamentozu ārstēšanu ar Noofenu, kas, iespējams, situāciju var nedaudz uzlabot. Jākonsultējas vai nu ar ģimenes āŗstu, vai bērnu neirologu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai asiņošana pēc dzemdes amputācijas ir normāla?
Labdien!

Nesen man notika dzemdes amputācija. Vai ir normāli, ja man nepilnus trīs mēnešus pēc operācijas jau divas dienas vienreiz dienā ir parādījušās nedaudz asinis?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien.

Nevar precīzi atbildēt, nezinot operācijas apjomu, Jūsu vecumu. Arī amputācijas ir dažādas. Ir situācijas, kad joprojām ir neliela asiņošana mēnešreižu dienās.
Pilnīgu atbildi var sniegt ārsts, kas operēja vai ārsts, kas iepazinies ar operācijas aprakstu un izmeklējis.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā varētu risināt urīnpūšļa darbības traucējumus?
Labdien!

Man ir 27. gadi. Vēlējos pakonsultēties ar Jums sev ļoti sasāpējušā jautājumā. Dzīvoju Anglijā un vēlos saplānot visas nepieciešamās konsultācijas un procedūras, ko nepieciešams veikt, pirms lidoju uz LV. Tātad mana problēma ir tāda, ka man ir bieža un neatliekama vēlme urinēt. Un visu laiku ir tāda kā kņudoša un nepatīkama sajūta tieši starpenes apvisū, ko vairs nevar izturēt. Cīnos ar šo problēmu apmēram 3 gadus, bet ne pie kādiem rezultātiem neesmu tikusi. It kā noteiktā diagnoze ir pāraktīvs urīnpūslis. Esmu lietojusi Zevesin tab. 2 mēnešus, bet nekādus rezultātus nejutu. Tagad otro mēnesi lietoju Noofen un Betmiga 50mg, bet arī nevaru teikt, ka jūtu kādas izmaiņas. Visu laiku ir doma par un ap tualeti. Nav urīna noplūde un bieža celšanās naktīs. Tāpēc domāju varbūt man nepieciešamas kādas manipulācijas vai urodinamikas procedūras, kas varbūt uzrādītu kādus rezultātus. Pirms 2 mēnešiem urīnpūšļa US bija neliels urīna atlikums pēc urinācijas. Ir veiktas urīna analīze, urīna uzzsējums, visa veida ginekoloģiskās analīzes un uztriepes, bet viss ir normas robežās. Paldies!
Atbild:
Violeta Hrikina-Seredenko, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Izlasīju par Jūsu veselības problēmām un vēlos Jums palīdzēt.
Šīs sūdzības ir ļoti aktuālas sievietēm vecuma grupā no 18 līdz 50 gadiem. Par biežākajiem iemesliem Jūs zināt no publikācijām internetā.
Elektroniski Jūs drīkstat un varat pierakstīties uz jebkuru izmeklējumu, tomēr tikai ārsts-speciālists nosaka pareizo ceļu, pa kuru jāiziet, lai uzstādītu Jūsu slimības diagnozi un sāktu savlaicīgu ārstēšanu.
Iesaku Jums griezties MFD veselības centrā „Iļģuciems”.
Internists izvērtēs Jūsu sūdzības, slimības gaitu, visus iepriekšējos izmeklējumus, veiks apskati, kopīgi sastādīs nepieciešamo izmeklējuma plānu, ja nepieciešams konsultēsies ar nefrologu, urologu, ginekologu. Pieejami arī urodinamiskie izmeklējumi, ultraskaņas izmeklēšana, CT, MR.

Gaidām Jūs mūsu centrā!
Telefons: 67131311
http://www.mfd.lv/veselibas-centrs-ilguciems

Biežākā diagnoze ir nekomplicēts akūts cistīts jaunām sievietēm. Dzimumdzīve, aizkavēta urinācija pēc dzimumakta un pārslimota urīnceļu infekcija ir uzskatāmi par cistīta riska faktoriem. Vairāki pētījumi liecina, ka 30% cistīta slimnieču ir arī subklīnisks nieru iekaisums. Tas nozīmē, ka katrai 3. sievietei ar biežu urinēšanu analīzes neuzrāda patieso ainu, bet ir nieru iekaisums.
Pie jebkuras urīnceļu infekcijas, bet sevišķi bieži recidivējošos gadījumos, veicami profilaktiski pasākumi;
1)Jādzer tik daudz šķidruma, lai izdalītos vismaz 2 litri urīna dienā.
2)Urinēt ik pēc 2-3 stundām.
3)Urinēt pirms gulētiešanas un pēc dzimumakta.
4)Vannojoties nelietot putas vai citus sadzīves ķīmijas līdzekļus.
5)Novērst aizcietējumu.
6)Nenodarboties ar pašārstēšanu!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt cēlonis sarkanīgām acīm?
Labdien!

Jau aptuveni 3 gadus man acu baltumos redzami saplīsuši asins vadi, un ir sarkanīgas acis. Mēdz būt vairāk, mazāk - kā kuru dienu. Redze pagaidām ir samērā laba, un brilles nelietoju, taču pēdējā laikā atsevišķas detaļas redzu mazāk skaidri. Mani uztrauc arī acu baltumu krāsa. Tie nav dzelteni vai balti, bet duļķaini. Pie kāda speciālista vērsties? Kāds varētu būt cēlonis?
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Jūsu sūdzības izklausās pēc sausās acs simptomiem. Tomēr ir nepieciešams vairāk informācijas un atsevišķi izmeklējumi, lai šo diagnozi apstiprinātu vai noliegtu. Jums ir jādodas uz vizīti pie acu ārsta.

Ar cieņu,

Dr.Iveta Mežatuča

Acis, optika / acu veselība

Kā kontrolēt kreatinīna līmeni?
Labdien!

Man ir dg hronisks pielonefrīts, bet pēdējos 5 gadus nav bijis saasinājuma. Toties esmu ievērojusi, ka kreatinīna līmenis gan katru gadu pieaug par apmēram 10 vienībām, sasniedzot savu maksimāli pieļaujamo robežu. Citi analīžu rādītāji ir labi, arī usg. Sakiet, lūdzu, vai ir kādi dabīgi līdzekļi vai ieteikumi, kā kontrolēt kreatinīna līmeni? Būšu ļoti pateicīga, ar cieņu, Ivonna, 38g, 57kg, 167cm.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Kreatinīns nav vienīgais nieru darbības rādītājs. Parasti vērtējam Glomerulu filtrācijas ātrumu, kas labāk raksturo nieru funkciju.

Jālieto šķidrums pietiekamā daudzumā, lai novērstu urīnceļu infekcijas rašanos. Var lietot tā saucamās nieru tējas kursu veidā. No tautas līdzekļiem vēl ieteicamas dzērvenes. Aptiekas piedāvā gan dzērveņu tabletes, gan augstāk minētās tējas.
Var pāris reizes gadā nodot urīnu un arī veikt urīna uzsējumu, lai pārliecinātos, ka urīnceļos tiešām nav iekaisuma.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai veidojumi uz mēles var liecināt par kādu saslimšanu?
Labdien!

Uz mēles virsmas, ļoti dziļi ieraudzīju starp mēles poraino virsmu, sarkanus pleķīšus. Apmeklēju ārstu, kurš par manu satraukumu pasmējās, jo tās esot tādas kā mēles mandeles! Vai veidojumi uz mēles var liecināt par kādu saslimšanu?
Esmu veselīga dzīvesveida piekritēja, nelietoju neko, kas kaitētu manai veselībai. Man ir 50 gadi.
Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Uz mēles ir garšas kārpiņas. Tās pēc izskata ir vairāku veidu un uztver atšķirīgas garšas. Pleķīši uz mēles varētu būt tā saucamā ģeogrāfiskā mēle. Tāda īpatnība nav novirze no normas. Biežāk tāda mēle ir bērniem un jauniešiem. Īpaša ārstēšana nav nepieciešama.
Ja tomēr vēlaties speciālista viedokli, varat konsultēties Rīgas Stradiņa universitātes stomatoloģijas institūtā, Dzirciema iela 20.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē mediāla osteohondropātija?
Labdien.

Nesen veicu magnētisko rezonansi kreisā ceļa locītavai. Iemesls tam bija asa sāpe celī pie konkrētas kustības - pieceļoties no sēdus stāvokļa. Slēdziens bija - patellas mediāla osteohondropātija. Pieteicos vizītē pie trsumstaloga-ortopēda, bet jāgaida kāds laiks. Vai varu lūgt nedaudz paskaidrot norādīto diagnozi, jo esmu diezgan satraukusies. Paldies.
Atbild:
Anita Millere, "Klīnika DiaMed", SIA
Labdien!

Tas nozīmē, ka ceļa kauliņa virsmā ir skrimšļa defekts. Skrimslis klāj kaulu un parasti to salīdzinu ar lakotas virsmas skrāpējumu, lai būtu skaidrāk.

Traumatoloģija / ortopēdija

Vai reizē ar Cipralex var lietot dabīgos tējas maisījumus?
Sveiki!

Vai reizē ar Cipralex var lietot dabīgos tējas maisījumus, piemēram, baldreāni, vai aptiekās nopērkamās "miera" tējas? Tāpat arī tējas žultspūslim vai zarnām, kā sastāvā ir augi, kas ir paredzēti arī nervu sistēmai, piemēram, raudenes laksti?

Farmaceits par raudenes lakstiem atbildēja, ka nav sarakstā pie zālēm, ko vienlaicīgi nevar lietot, bet tad tā varētu būt sakritība, ka no rīta pēc iepriekšējā dienā lietota Cipralex un vienas no šīm augu tējām man ļoti sāpēja galva un bija pastiprināts nemiers?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Nav nekādu norāžu, ka šos ārstniecības augus nedrīkstētu lietot kopā ar medikamentiem.
Tomēr, ņemot vērā, ka Cipralex ir spēcīgs medikaments nervu sistēmai un arī ārstnieciskās zāļu tējas iedarbojas uz nervu sistēmu, es Cipralex lietošanas laikā šīs tējas neieteiktu.

Jāatceras, ka Cipralex iedarbība būs jūtama pēc 2-4 nedēļu lietošanas - ne ātrāk.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Ko darīt, ja bērns atsakās ēst?
Labdien!

Mazajai nu jau nedaudz vairāk nekā 8 mēneši. Kopš 6 mēnešu vecuma mēģinu piebarot, bet tikko kā mazā ierauga karotīti, tā lūpas ir sakniebtas. Ir mēģināts dot dažādus dārzeņus un augļus, arī putru, bet nekas viņai negaršo. Ja iedod kaut ko graužamu/zelējamu rociņā, tad mutē liek, bet līdz ko sajūt garšu, tā sāk vaipstīties, tomēr turpina zelēt. Ģimenes ārsts saka, ka vajag spiest, jo šajā situācijā ir "kurš kuru", bet jo ilgāk viņu moku un cenšos pa kripatiņai iemānīt, tā sāk parādīties asaras. Ko darīt? Nedaudz nogaidīt vai turpināt "uzbāzties" (ar svaru viss kārtībā, 8 mēnešos bija 9270).
Atbild:
Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA
Labdien!
Piebarojums jāmēģina dot, bet pakāpeniski, no šķidrāka uz aizvien biezāku. Sāciet ar burkānu biezeni, ķirbi, tie ir saldāki. Padzerties iedodiet biezsulu, vecumam atbilstošu, ar pudeli, no krūzītes, tad mēģiniet ar karotīti.

Pediatrija / bērnu veselība