Kāpēc katru rītu rodas brūni izdalījumi?
Labdien!
Pēc AK lietošanas jau ilgu laiku nav mēnešreižu to parastajā izpratnē, t.i., katru rītu rodas brūni izdalījumi. Vakar mazliet asiņoja pēc dzimumakta, savukārt šorīt atkal izdalījumi bija brūnā, tumši brūnā krāsā. Ko tas nozīmē? Vai ir vērts gaidīt mēnešreizes?
Atbild:
Valērija Godunova
Labdien!
Cik ilgu laiku nav mēnešreizes? Pēc AK lietošanas pirmie 2 mēneši mēdz neregulāri smerēties, taču pēc tam visam jābūt kārtībā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas analīzes un izmeklējumus veikt?
Labdien!
Esmu 29 gadus veca sieviete bez hroniskām kaitēm, taču 9. grūtniecības nedēļā auglim apstājās sirdspuksti. Veica tīrīšanu. Apzinos, ka pēc pirmās neveiksmīgās grūtniecības iemeslus parasti nemeklē, kā arī par dabisko atlasi, tomēr vēlos noskaidrot, kādus izmeklējumus un analīzes man veikt, lai gūtu sirdsmieru - uzzinātu iespējamos iemeslus šim negadījumam. Jāpiemin, ka pirmā grūtniecība bija veiksmīga. Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Diez vai iemeslu neveiksmīgajai grūtniecībai atradīsim, bet kādu padomu savā klīnikā par iespējamiem izmeklējumiem sirdsmieram varēšu sniegt. Ir nepieciešams Jūs izmeklēt un apskatīt, lai sniegtu precīzu atbildi uz Jūsu jautājumu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc mēnešreizes kavējas?
Labdien!

Man ir 14 gadi. Šī gada 11. jūnijā ar draugu nodarbojāmies ar petingu. Ļoti uztraucamies, vai neesmu stāvoklī. Es aiztiku viņa locekli ar roku, nejutu, ka tā būtu palikusi mitra un ļoti iespējams aiztiku pēc tam sevi. Grūti atcerēties, bet vai ir iespējams palikt stāvoklī no tā, ka vienkārši aiztiku viņa locekli un pēc tam ar to roku, ar kuru aiztiku viņa locekli, pieskāros saviem dzimumorgāniem?

Divas nedēļas pirms gaidāmajām mēnešreizēm bija brūngani izdalījumi, tagad brūni, bet gaišāki, vienu brīdi bija dzelteni. Tie citādāk ož, kaut gan vēl nekad pirms mēnešreizēm neesmu ostījusi izdalījumus. Varbūt man šķiet, ka tie ož savādi, jo esmu tik ļoti uztraukta no domas par iespējamību palikt stāvoklī? Varbūt prātā liekas, ka tie ož tā, kā tiem nevajadzētu ost? Un vai tas ir normāli, ka divas nedēļas pirms mēnešreizēm ir izdalījumi? Par tiem kādreiz tik ļoti neuztraucos, neuzskatīju par vajadzību par tiem pierakstīt, tā kā neatceros, cik agri kādreiz tie parādījās. Un vai var gadīties, ka mēnešreizes aizkavējas 4-5 dienas nervu pamatā?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien,
Pirmkārt, gribu Jūs norāt! Šajā vecumā jādomā par mācīšanos nevis par petingu, bet ja nu tā ir noticis, tad diezvai grūtniecība varēja iestāties. Tomēr novērotās izmaiņas izdalījumos ārstam liek būt uzmanīgam. Vai un viss bija kā rakstīts!? Tādēļ labāk būtu atnākt pie ginekologa konsultēties, jo var būt, ka tā ir kāda infekcija.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc rodas izsitumi uz krūtīm?
Sveiki!

Man ir 19 gadi. Pirms nedēļas uz vienas no krūtīm sāka mesties ļoti niezoši, palieli izsitumi, kuri krūti padara tādu kā grubuļainu. Tie sametās pa visu krūti un likās, ka nu apstājās, bet tad tie pārgāja uz otru krūti un nu jau uz elkoņiem un pie ceļiem arī līdzīgas pumpas var novērot.

Ārste izrakstīja zāles pret alerģijiju - nepalīdzēja. Uzstādija diagnozi "jostas roze" (herpes zoster). Tomēr, kā jau minēju, izsitumi sāk parādīties arī citur un to daudzums, lietojot zāles pret rozi, arī nemazinās, kas tas varētu būt? Masaliņas, vējbakas esmu izslimojusi.
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!
Jums jādodas pie ādas ārsta, lai konstatētu cēloni un saņemtu ārstēšanu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kad potēties pret gripu?
Labdien!
Sakiet, lūdzu, ja es grūtniecību plānoju gripas sezonā, vai varu pret gripu jau sapotēties vasarā? Gaidīt gripas sezonas sākumu un tad iet potēties?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Apzināti plānot grūtniecību gripas sezonā ir, viegli izsakoties, neapdomība, bet "potēšanās" pret gripu ir jāveic pirms gripas sezonas sākuma.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā ārstēt garnerellas infekciju?
Labdien!
Maija beigās konstatēja gardnerellu. Aizejot pie ginekaloga, ārsts izrakstīja recepti, ieteica lietot vaginālās tabletes. Mēnešreizes sāksies 15. jūlijā, līdz ar to uzsākšu ārstēšanas kursu to beigās - 18. jūlijā. Vai notiks dramatiskas izmaiņas organismā, ja uzreiz neuzsākšu ārstēšanas kursu? Vai ir alternatīvs veids kā baktērijas iznīcināt?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!
Kā redzat mēneša laikā dramatiskas izmaiņas nav notikušas. Gardnerella ir normālas mikrofloras sastāvdaļa un jāārstē to gadījumā, ja ir savairojusies par daudz un rada traucājumus. Ir vairākas ārstēšanas metodes, tāpēc ir jāuztticas ārstam un jāizvēlas viena.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai pote pret difteriju ietekmēs augļa attīstību?
Labdien!
Man ir 27 gadi. Ģimenē ir mazs, divgadīgs bērns. Plānojot otro grūtniecību (04.07.2014), atcerējos, ka ir nepieciešams veikt poti pret diftēriju. Ko mums darīt? 26. jūnijā es varētu aizbraukt un potēties, bet tas nozīmē, ka, olnīcai augot, to ietekmēs veiktā pote? Nav vēlmes atlikt bērna plānošanu. Vai es varu veikt poti pēc trīs gadiem, kad beigšu barot bērnu ar krūti? Plānoju arī otro mazuli barot līdz divu gadu vecumam. Līdz ar to poti varēšu uztaisīt tikai 2017. gada aprīlī. Kā ieteiksiet rīkoties? Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Uzskatu, ka vakcināciju var atlikt, jo galu galā nav epidēmijas laiks, tā netiek arī prognozēta. Šī pote tiek veikta profilakses nolūkā. Ja Jūs vēlaties visu precīzi ieplānot, tad ņemiet vērā vakcinācijas kalendāru, nevis rīkojaties sasteigti, "uz karstām pēdām".

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, ja neizdodas noregulēt tireotropā hormona līmeni?
Labdien!

Man ir 34 gadi. Ir daļēji izoperēts vairogdziedzeris, tādēļ jālieto Tiroxin tabletes. Ir radusies problēma: neizdodas noregulēt tireotropā hormona līmeni. Kā šīs manas veselības problēmas varētu atsaukties uz grūtniecību, augli? Vai bērns piedzims vesels (bez pataloģijām) vai grūtniecību labāk neplānot?

Mana asinsgrupa ir 0 negatīvā.

Varbūt arī šī informācija ir noderīga:
1. Pirmais bērniņš nāca pasaulē ar ķeizaru, man dzemdību laikā bija aizdomas par mikroplaušu trombemboliju
2. Uz doto brīdi kā kontracepcija ir Mirēna, sakarā ar endometriju hiperflāziju.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Pirms ieņemt bērniņu, vajadzētu vispirms tikt skaidrībā par Tiroxin devu, citādi var būt arī menstruālā cikla traucējumi (problēmas ar ovulāciju). Nedomāju, ka šo zāļu (adekvāta) lietošana varētu ietekmēt augļa veselību. Arī veselām sievietēm var dzimt slims bērniņš. Kas attiecās uz Mirēnu, tad es būtu ļoti uzmanīgs to ieliekot, ja jau Jums bija aizdomas par plaušu tromboemboliju (asins recēšanas problēmas ir kontraindikācija hormonālai kontracepcijai).

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc atsākās asiņošana?
Labdien!
2014. gada 11. jūnijā bija nenotikušais aborts (missed abortion - angļu val.). Pēc USG bija palikuši nelieli asins recekļi, tāpēc nākamajā dienā bija vēl viena "tīrīšana". Pēc tam bija nelieli asiņaini izdalījumi un vēl pēc pāris dienām izdalījumi kļuva diezgan dzeltenīgi, bet bez smakas. Ir pagājušas 18 dienas un sākās asiņošana, mēnešreizes. Vai tas ir normāli?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien,
Grūti izvērtēt situāciju. Jādomā, ka pēc atkārtotas "tīrīšanas" ir bijis iekaisums. Iespējams, būtu bijis lietderīgi veikt ārstēšanas kursu ar antibiotikām. Kas attiecas uz asiņošanu, tad tas varētu būt gan iekaisuma rezultāts, gan augļolas audu atlikums. Būtu jāapmeklē ārsts!

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības