Vai Latvijā pieejama 3 stundu hormonālā kontracepcija?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, kādas viena hormona kontracepcijas tabletes Latvijā ir pieejamas?

Ārzemju interneta lapās lasīju, ka tās iedalās "3-stundu" (jālieto katru dienu ļoti precīzi vienā un tajā pašā laikā; darbojoties, sabiezinot dzemdes gļotādu) un "12-stundu" (lietošanas laiks nav tik stingri jāievēro, lai gan tāpat tas vēlams; darbojas gan sabiezinot dzemdes gļotādu, gan 97% gadījumu - arī novēršot ovulāciju).

Man nesen daktere izrakstīja Cerazette, kas pieder pie pēdējām. Es labprātāk pārietu "3 stundu", un izbrīna, kāpēc daktere par tām neieminējās, tādēļ, pirms eju atkal interesēties, vēlējos noskaidrot, vai tās vispār Latvijas aptiekās ir pieejamas.

Paldies.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Visas kontraceptīvās tabletes jādzer vienā un tajā pašā laikā, tikai tās, ko Jūs saucat par 12-stundu tabletēm, ir pieļaujams nokavēt līdz 12 stundām. 3 stundu tabletēm lietošana jāievēro ļoti precīzi, kas ikdienā praktiski ne vienmēr izdodas.

Par to, kādas tabletes ir piemērotas katrai sievietei, ārsts izlemj, ņemot vērā ļoti daudzus faktorus (ne tikai stundas, cik precīzi tabletes jāiedzer). Tādēļ arī konsultācijas laikā tas ir jāpārrunā ar ārstu.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kāds varētu būt cēlonis pirksta tirpšanai?
Labdien!

Man jau otro dienu tirpst labās rokas rādītājpirksts, reizēm vāji, reizēm tik stipri, it kā būtu apsiets ar diegu. Esmu 26 g.v sieviete. Nekādu veselības problēmu nav. Kāds varētu būt cēlonis?
Atbild:
DiaMed, "Klīnika DiaMed", SIA
Labdien!

Lai sniegtu Jums pilnvērtīgu atbildi uz jautājumu par cēloni rokas pirkstu tirpšanai, ir nepieciešama sīkāka un plašāka informācija no Jūsu puses, jo iemesli problēmai var būt dažādi.

Jums ir jādodas pie neirologa uz konsultāciju.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Vai Jūs varētu ieteikt labu klīniku un ārstu?
Labdien!

Man uz viena plakstiņa ir divi krusas graudi. Pirms mēneša biju dr. Kuzņecova klīnikā, man tos izoperēja. Ārste, kas operēja, teica ka viss pazudīs pavisam pēc apmēram mēneša, bet tagad izskatās vēl sliktāk nekā bija. Pataustot, iekšā jūtams ciets bumbulis. Tāds pats, varbūt pat lielāks, nekā bija pirms operācijas. Esmu ļoti vīlusies, jo tomēr samaksāju naudu par to operāciju. Tagad domāju aiziet uz kādu citu klīniku, varbūt citam ārstam izdotos tos izņemt kvalitatīvāk. Vai Jūs varētu lūdzu ieteikt man labu klīniku un ārstu, kas to tiešām kvalitatīvi izdarīs, bet par pieņemamu naudiņu? :)

Jau iepriekš liels paldies par palīdzību!
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Mieža grauds jeb krusas grauds ir „aizvēries” tauku vai sviedru dziedzerītis, kas atrodas uz ādas visu matiņu tuvumā, tai skaitā, uz plakstiņa. Kādu brīdi vēlāk šis dziedzeris iekaist un rodas sabiezējums. Ar šādu veidojumu var griezties Rīgas Austrumu Klīniskajā Universitātes Slimnīcā (Gaiļezers vai Biķernieki), 1. Rīgas slimnīcā un Paula Stradiņa Klīniskajā Universitātes slimnīcā. Šajās klīnikās pakalpojums ir arī valsts apmaksāts.

Varu piebilst, ka, visdrīzāk, Jums ir iekaisis kāds dziedzeris blakus tam, kas tika operēts, un, iespējams, būtu labi atrādīt to ārstam, kurš operēja. Taču, tas, protams, ir tikai Jūsu ziņā.

Acis, optika / acu veselība

Kad drīkst atsākt plānot grūtniecību?
Labdien!

Ar vīru plānojam bērniņu, bet sagadījies, ka vīram nācās veikt ķirurģisku operāciju (ar vietējo anestēziju), un tagad nedēļu jālieto antibiotikas un pretsāpju līdzekļi, kā Xefo 8mg un Augmentin 500mg / 125mg.
Sakiet, lūdzu, cik šie medikamenti ir spēcīgi un kāds būtu ieteicamais laiks, ko nogaidīt, lai varētu atsākt plānot grūtniecību? Lasīts, ka tie varētu būt 3 mēneši, ahh... cik tas mums šķiet ilgi! Vai tiešām tik ilgi?
Atbild:
Liene Valle, "D.N.S.", SIA, Ārstu prakse
Labdien!

Jūsu gadījumā varētu arī pietikt ar 1-1,5 mēnesi.

Ar cieņu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai man ir slēptā šķielēšana?
Labdien!

Ikdienā regulāri acīs izjūtu diskomfortu. Vienmēr ir sajūta, ka acis šķielē, kaut gan no malas tas nav redzams. Reizēm šī sajūta rodas skatoties tālumā (cilvēkam acīs, ~3m attālumā), bet reizēm tuvumā (1m attālumā nevaru ieskatīties acīs). Rodas sajūta, ka augšējie acu plakstiņi spiež uz acīm, kā rezultātā rodas šis diskomforts. Apsvēru pat iespēju veikt blefaroplastiku, jo pavelkot šos plakstiņus it kā uz augšu, binokulārā redze nostabilizējas.

Reizēm arī izjūtu sāpes it kā acs iekšpusē, iespējams muskuļu daļā. Situāciju vienmēr aizsāk datora monitors, biroja / veikala fluoriscējošais apgaismojums, dienas / saules gaisma un vējš, it sevišķi ziemas periodā. Acis vienmēr jūtas nogurušas un sausas.

Esmu konsultējusies ar neskatāmiem acu speciālistiem, veikusi pat MRI u.c. pārbaudes, bet vienīgais minējums ir ideāla redze, sausās acs sindroms un slēptā šķielēšana. Ārsti ir ieteikuši veikt vingrojumus un regulāri atpūtināt acis. Diemžēl ar katru dienu paliek sliktāk un nekas nelīdz.
Atbild:
Iveta Lārmane (finanšu direktore), "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Lai precīzi noteiktu acu diskomforta iemeslu, būtu nepieciešams izvērtēt binokulārās funkcijas, acu kustības, konverģenci, fūziju iespējas, plakstiņu pacēlājmuskuļa funkciju un citus parametrus. Tam būtu nepieciešama vizīte pie acu ārsta. Sausuma un noguruma sajūtas pastiprināšanās pie darba birojā varētu būt saistīta ar sausās acs sindromu.

Acis, optika / acu veselība

Lūdzu, paskaidrojiet, ko nozīmē šis analīzes!
Labdien!

Palīdziet, lūdzu, interpretēt analīzes, jo daktere ir atvaļinājumā!

Uztriepju izmeklēšana: (GN, trihomonas, gardnerellas, sēnītes)
Leikocīti redzes laukā 0-2
Epitēlijs plakanais 5-7
Gļotas ++
Gr(+) nūjiņas ++++
Gr(-) nūjiņas ++++
Gr(+) koki +
Gardnerellas atrastas
"Qlue"šūnas atrastas
Gonok., trih., sēnītes nav atrastas

Esmu vīrietis.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Jums jādodas pie urologa, nepieciešama ārstēšana!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāpēc zīdainim neiziet vēders?
Labdien!

Mazajam ir 2,5 mēneši, bet jau 1 mēnesi bērns nav kakājis pats. Gaidam 5 dienas un taisam klizmu, jo jau pēc 3 dienām viņš mokās, raud, spiež!

Baroju ar krūts pienu, taisu masāžas puncim, lieku uz vēdera. Esmu devusi vieglu aplietu kumelīšu tēju, pati dzērusi fenhela tēju u.t.t Daru visu iespējamo.

Sācis mazāk ēst, pirms katras ēšanas raud un burkšķ vēders. Kad paēd, uzreiz sāk tā kā sīkt - nevis raudāt bet kunkstēt. Taču ne uz ilgu laiku.

Bijām BKUS Vienības gatvē. Tur uztaisīja sonogrāfiju, pateica, ka pēc sonogrāfijas viss OK. Bet man vajadzētu pamēģināt neēst neko, kur ir piens. Es loti strikti pieturos pie šīs diētas - lasu etiķetes un neēdu neko ,kur ir piens, piena pulveris, kazeīns, lakto utt. Izvairos arī no olām.
Bet izmaiņu kā nav, tā nav! Esmu izmisumā!

Šobrīd mans ģimenes ārsts streiko. Zvanīju un pierakstījos pie gastroenterologa BKUS, bet tuvākais pieraksts par maksu ir 16.08. Mazais ļoti raud un es nezinu ko darīt!
Trešdien došos uztaisīt alerģijas testu uz šo "govs piena alerģiju". Pašai stresojot piens paliek arvien mazāk.

Palīdziet!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra privātprakse
Labdien!

Šobrīd galvenais ir ''nenoraut'' Jūsu pienu! Jums ir jāturpina krūts barošana. Labi, varat pati nedzert pienu.

Vēl, protams, būtu jāapskata bērns, lai pateiktu kaut ko vairāk, bet, ja vēders neiziet, klizma jātaisa būtu jau pēc 3 dienām. Vēl varat lietot medikamentu ''Dufalac''.

P.S. Ātrāk pie gastroenterologa Jums nav ko darīt, apmeklējiet pediatru, viņš sniegs Jums daudz plašāku konsultāciju!

Cieņā,
dr. I. Strazds.

Gastroenteroloģija / gremošanas sistēma

Cik daudz sāls drīkst pievienot bērniem domātam dārzeņu biezenim?
Labdien!
Meitiņa (1 gads) pēdējā laikā nemaz negribēja ēst dārzeņu biezeņus, ko gatavoju bez sāls. Pamēģināju biezenītim piebērt nedaudz sāli un nu ēd daudz labāk. Cik daudz sāls dienas laikā drīkst patērēt gadu vecs bērns? Vai kripatiņu sāls var piebērt jau gatavam biezenim, vai arī biezenis ar sāli obligāti kādu brīdi jāpavāra?
Atbild:
Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA
Sāli šajā vecumā var pievienot nelielā daudzumā, gatavošanas laikā.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai ir normāli, ja grūtniecības laikā virs nabas ir izspiedies bumbulītis?
Sveiki!

Man ir grūtniecības 29.nedēļa. Jau kādu laiku virs nabas ir izspiedies bumbulītis. Izaugums nesāp, nerada nekādas problēmas, taču tas visu laiku ir izspiedies uz āru. Vai satraukumam ir pamats?


Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Jādomā, ka tā ir vai nu nabas, vai arī t.s. baltās līnijas trūce (bruka). Vēlams konsultēties ar ķirurgu (vai arī JV klīnikā - Dr. Snippe).

Ar cieņu,
Dr. J.Vītols,
SIA " JV klīnika"

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības