Vai krūšu implanti ietekmēs diagnostikas metodi?
Labdien!

Man jau kādu laiku ir krūšu implanti un šobrīd kreisajā krūtī ir nepatīkamas sajūtas. Iztaustot krūti, nekādas izmaiņas nejūtu, bet krūšu gals un vieta zem paduses- sāp, dur, rada diskomfortu. Jautājums- vai ar krūšu implantiem parastā krūšu usg būs pietiekami informatīva vai ir nepieciešams taisīt mamogrāfiju, lai saprastu sāpju iemeslu. Un, ja ir jāveic mamigrāfija, vai un no kāda ārsta nepieciešams nosūtījums?

Man 33 gadi. Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Krūšu implanti diagnostikas metodi neietekmē.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija ir viena no virspusēji novietoto audu izmeklēšanas veidiem. Ultraskaņa bieži vien ir nepieciešama, lai papildinātu mammogrāfiju, taču tā nespēj aizvietot mammogrāfiju ne jutīguma, ne specifiskuma ziņā.

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfijas galvenais mērķis ir:
atšķirt blīvu veidojumu no dobumu vai šķidrumu saturoša veidojumu;
blīvu dziedzeru gadījumā, ja neskaidra palpatora atrade;
apstiprināt un rūpīgāk izmeklēt bojājumu, kuru mammogrāfiski redz tikai vienā projekcijā;
asistējot diagnostiskām manipulācijām, tādām kā aspirācijas biopsijas;
pēcoperācijas periodā līdz 6 mēn., kā arī pēc krūšu palielināšanas un implantu ievietošanas operācijām, īpaši to bojājuma gadījumos.

Ultraskaņas izmeklēšana ir ieteicama arī:
jaunām sievietēm;
grūtniecēm;
sievietēm bērna barošanas periodā;

Jusu gadijumā, nemot verā vecumu, ieteicama ultrasonografija.

Nosūtījumu var dot ģimenes ārsts vai ginekologs.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir vērts veikt magnētisko rezonansi plaušām profilakses nolūkos?
Labdien!

Ņemot vērā dažu tuvu cilvēku smagās veselības problēmas, rodas bažas par savu veselību. Vēlos sirdsmieram veikt magnētisko rezonansi plaušām (krūšu rajonam).

Ņemot vērā, ka kādreiz ir bijušas problēmas ar plaušām (vairāki plaušu karsoņi, bronhīti utt.), vai savam mieram varu veikt šādu procedūru profilaktiskos nolūkos? Cik kaitīga tā ir? Vai ir noderīga šāda izmeklējuma veikšana?
Atbild:
"Veselības salons 888", "Veselības salons 888"
Labdien!

Savam sirdsmieram profilaktiskos nolūkos varat veikt plaušu RTG.

Diagnostika

Vai tā varētu būt grūtniecība?
Labdien!

Man ir 14 gadi un pirms 20 dienām pie manis bija atbraucis mans puisis. No grūtniecības mēs baidamies, tāpēc tikai berzējāmies viens pret otru gultā (nebija penetrācijas). Tas ilga apmēram 5-10 minūtes un līdz ejakulācijai viņam bija tālu. Savu dzimumlocekli viņš arī ik pa laikam noslaucīja.

3. augustā sākās mēnešreizes, tāpēc bijām beiguši uztraukties par grūtniecību, taču nu jau kā 3-4 dienas pēc kārtas sāp vēders (zem nabas), īslaicīgi un ne pārāk bieži (1-3 reizes dienā). Esam līdz nāvei nobijušies un baidāmies no grūtniecības. Vakar sākās arī galvassāpes. Esmu ļoti, ļoti uztraukusies un baidos. Ceru uz ātru atbildi.
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Seksuāla uzbudinājuma laikā no vīrieša dzimumlocekļa izdalās pirms-ejakulācijas šķidrums, kurā tāpat atrodami spermatozoīdi, kas var apaugļot sievietes olšūnu. Ja šķidrums nokļūst uz sievietes dzimumorgāniem, var iestāties grūtniecība. Tomēr Jūsu gadījumā šāda iespēja ir ļoti niecīga. Lai Jūs būtu pilnīgi droša, ieteicams iegādāties grūtniecības testu, ko brīvi, bez receptes iespējams nopirkt jebkurā aptiekā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāds varētu būt pēkšņa noguruma cēlonis?
Sveiki!

Es jau ilgstoši saskaros ar miega traucējumiem.

Noraksturošu pēdējo nedēļu. Visu laiku sēdēju mājās un varēju negulēt līdz plkst. 3.00, un pat tad bija grūti iemigt.

Tomēr šodien tā ir sanācis, ka esmu nežēlīgi nogurusi jau pirms 23.00. Krīt ciet acis un vēlos vienkārši nokrist un gulēt. Kas tas varētu būt? Vai tas ir miega trūkuma dēļ, vai parasts nogurums? Vēlos minēt, ka šodien biju izgājusi uz 4h sabiedrībā. Šīs 4h vienkārši sēdēju un klausijos lekciju.
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Pēkšņam, taču īslaicīgam nogurumam var būt dažādi cēloņi - gan enerģijas izsīkums, gan Jūsu pieminētais miega trūkums, kā arī dažādas īslaicīgas veselības problēmas, piemēram, strauja asinsspiediena pazemināšanās. Šajā gadījumā ir svarīgi vērot, vai nogurums nekļūst pastāvīgs, vai nejūtaties nogurusi arī pēc naktsmiera. Ja šāda situācija atkārtojas, dodieties pie sava ģimenes ārsta, lai veiktu nepieciešamās analīzes.

Jūsu gadījumā ir būtiski pievērst uzmanību miega traucējumiem. Tā kā bezmiegam var būt virkne dažādu cēloņu, ir jāapzina tā iemesls, un tas atbilstoši jānovērš. Miegs ir viens no labas veselības stūrakmeņiem, un tā trūkums laika gaitā neizbēgami izraisīs dažādas veselības problēmas.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā kļūt atvērtākai, drošākai?
Sveiki!

Nekad neesmu bijusi īpaši komunikabla, bet pēdējā laikā tas mani ļoti nomāc. Es cenšos uzdrīkstēties uzsākt sarunu ar kādu, bet beigu beigās to nevaru izdarīt. Bieži vien ir tā, ka galvā jau iedomājos situācijas, jau izdomāju, ko teikšu, bet tā arī nepasaku. Tas man liek justies nevērtīgai, nomāktai. Mani visu laiku pārņem doma, ko par mani padomās citi, un no tā nespēju tikt vaļā, kaut gan bieži cenšos nobloķēt šīs domas. Kā lai cīnos ar šīm domām?

Paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Mēs esam dažādi - vieni veiksmīgi komunicē un sabiedrībā jūtās "kā zivs ūdenī", citi labāk jūtās vieni. Taču abiem ir iespēja mācīties uzlabot savas prasmes komunicēt. Jūs neesat no pirmajiem un te ir jāsaprot, cik daudz tas ir saistīts ar Jūsu personības tipu un cik daudz ar neveiksmīgu pieredzi (iespējams, jau bērnībā), kas ir iedragājusi brīvību izpausties, radījusi pārspīlētas bailes no nosodījuma un pazeminājusi pašvērtību. Jebkurā gadījumā Jūsu grūtības visveiksmīgāk ir risināt, palīdzot psihologam vai psihoterapeitam. Ar to, protams, var sadzīvot, un arī Jūs esat spējusi. Bet ilgstoši tas paņem arvien vairāk resursus un nomāktība, bezcerība, kas pievienojas, var radīt depresijas simptomātiku. Arī Jums sāk pietrūkt resursu un ir pastiprinājusies nomāktība. Tāpēc iedrošinu Jūs vērsties pie psihologa un dot sev iespēju risināt šīs grūtības.

Psiholoģija

Vai homeopātiskos līdzekļus drīkst lietot grūtniece?
Labdien!

Esmu 6.grūtniecības mēnesī, un dažādu sakritību dēļ šobrīd nākas cīnīties ar pamatīgu stresu. Nevēlos lietot stiprus medikamentus, taču nepieciešams nomierināties, lai nekaitētu bērniņam. Varbūt derētu kas no homeopātijas?
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Grūtniecības laiks, īpaši 2.-3. trimestris ir ideālākais laiks, lai lietotu homeopātiju. Tas palīdzēs gan mammai, gan bērniņam tagad, kā arī palīdzēs sagatavoties dzemdībām, pēcdzemdību periodam.

Jūsa konkrēta situācija ir vajadzīgas pārrunas par stresu un Jūsu attieksmi pret to, varbūt pat savas svētās sūtības apzināšanās.

Jebkurā gadījumā nevajadzētu meklēt brīnumtableti (kaut arī homeopātisku), bet būt gatavai piestrādāt ar sevi, lai mīlētu.

Aicinu Jūs uz konsultāciju.

Ar cieņu,
ārsts homeopāts,
Pāvels Naumovs

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai redzi iespējams koriģēt tikai ar kontaktlēcām, nepērkot brilles?
Labdien!

Man ir diezgan spēcīga tuvredzība. Līdz šim neesmu izmantojusi nekādas redzes korekcijas metodes, taču nu vēlos to darīt. Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams iztikt tikai ar kontaktlēcām vai obligāti jāiegādājas arī brilles? Varbūt iesākumā vispār kontaktlēcas nevajadzētu lietot, bet pieradināt acis pie brillēm?
Atbild:
"Acu veselības centrs", "Acu veselības centrs", SIA
Labdien!

Lai noteiktu labāko variantu tieši Jums, ieteiktu vērsties pie acu ārsta vai optometrista.

Acis, optika / acu veselība

Vai ir normāli, ka pirmās mēnešreizes pēc dzemdībām ir tik ilgas?
Sveiki!

Bērniņš piedzima oktobrī. Daktere izrakstīja Azalia tabletes un kopš janvāra tās lietoju.

Kad mazajai palika 8 mēneši, beidzu barot ar krūti.

19 dienas atpakaļ sākās pirmās mēnešreizes. Un joprojām nav beigušās. Asiņošana nav spēcīga, bet tumša un ar tumšiem recekļu gabaliņiem. Vai tas ir normāli?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Jūsu jautājums nesatur pietiekamu informāciju. Neklātienē nevar sniegt konkrētu atbildi. Iesaku apmeklēt savu ginekologu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā cīnīties ar ilgstošām iesnām?
Sveiki!

Jau vairāk nekā mēnesi mokos ar iesnām, ko pavada šķaudīšana. No sākuma domāju, ka, iespējams, alerģiska reakcija, jo izteikti tas bija mājās, bet ārpus tām rimās gan šķaudīšana, gan deguns atgāja un nebija vairs "ciet".

Tomēr iesnas turpinās. Nu jau ir tā, ka ir pazudusi oža un garša. Šodien sākas sāpēt acis, piere. Pierakstījos pie ārsta, bet tas būs tikai 12.08.

Kā varu atvieglot situāciju pati?
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Jūsu gadījumā jādomā par deguna blakus dobuma(u) akūtu iekaisumu, kas parasti attīstas 14-28 dienas pēc iesnu sākuma.

Noteikti tuvākā laikā jāapmeklē ausu, kakla un deguna ārstu.

Jāuzstaisa deguna blakus dobumu rentgenogrammu parastajā pozīcijā. Kā arī jāpadzer preparātus CINNABSIN pa 1 tab. 4-8x dienā zem mēles un jāpadzer pilieni SINUPRET - pa 10-15 pil. 4-6x dienā ūdenī.

Ar cieņu,
ārsts otolaringologs, Pāvels Naumovs

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu?
Sveiki!

Man ir 20 gadi, un jau kādu laiku moka kāda problēma. Man no maksts, no apakšveļas visai bieži jūtams nepatīkams aromāts, tā kā pēc kādas sasmakušas telpas, tas vēlāk paliek arī uz drēbēm. Izdalījumi vairāk liekas, ka ir nedaudz ūddeņaini, jo dažreiz jūtama tāda kā mitruma sajūta un, liekas, sākumā tie ir balti vai tādi kā caurspīdīgi, bet dažreiz, vēlāk tie kļust tumšāki, brūngani.

Mazgāšanās gan ar, gan bez intīmajien kopšanas līdzekļiem palīdz tikai uz kādu brīdi, pēc tam šis nepatīkamais,specifiskais aromāts atgriežas, sajūta, ka no tā nekā nevar tikt vaļā, it sevišķi, esot telpās.

No kā tas rodas un ko tas varētu nozīmēt? Kā lai no šī nepatīkamā aromāta atbrīvojas? Brīžiem tiešām tas sagādā zināmu diskomfortu.

Paldies.
Zane
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Nepatīkams aromāts visbiežāk saistāms ar kādu ginekoloģisku problēmu, tai skaitā dažādām infekcijām. Lai no aromāta atbrīvotos, jānoskaidro tā cēlonis. Dodieties uz vizīti pie ginekologa un veiciet atbilstošas analīzes.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības