Pie kā vēsrties, ja pastāvīgi ir panikas lēkmes?
Labdien!

Jau divus gadus mokos ar panikas lēkmēm, iekšēju nemieru, bailes no kaut kā konkrēta (ka tas var notikt un notiks tieši tad, kad es būšu tur un tad, un man būs kauns no cilvēkiem utt.), iziet no mājas ir apgrūtinoši, jo pastāvīgi ir bailes no tā, kas varētu notikt. Ikdienā uz darbu jātiek ar autobusu, un tas ir lielākais pārdzīvojums - sākas panika, kaut jābrauc ir vien 15 minūtes. Dzīvi esmu sākusi pakārtot šīm bailēm, izvairīties no visa, kur man varētu palikt bail. Izvairos no veikaliem, no pasākumiem.

TAS, no kā notikšanas es bīstos, nekad vēl nav noticis, bet bailes ik dienas un katru reizi, kā man ir jāiziet cilvēkos, uz veikalu, uz pasākumu, uz bērnudārzu pakaļ bērnam utt.

Ģimenes ārstei ieminējos par savām panikām un nemieru, viņa to norakstīja uz pēcdzemdību periodu un izrakstīja zāles SOS gadījumiem, tomēr viņa nesaprot, ka tie SOS gadījumi ir katru dienu. Un bērnam jau ir divi ar pusi gadi.

Tā kā zāles ir stipras, tad nevaru tās lietot, līdz ko man ir kaut kur jāiziet. Bet kad braucu tālāk, atbildīgākos brīžos - dzeru un man palīdz.

Kur man ir jāvēršas, ja labprātāk gribētu izlaist ģimenes ārstu? (tā kā viņš nelabprāt ieklausījās un, šķiet, īsti šādas problēmas neuztver nopietni - labprātāk šo apmeklējumu izlaistu)

Psihologs? Psihoterapeits? Neirologs?

Pie kā tieši man būtu jāgriežas pēc palīdzības, ja jūtu, ka pati netieku vairs galā?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Viens no variantiem ir vērsties pie psihologa-psihoterapeita, kuram ir pieredze, strādājot ar šādām grūtībām un mēģināt risināt šo problēmu bez medikamentu palīdzības (izrunājot problēmu, saprotot cēloņus, apgūstot pašpalīdzības metodes panikas lēkmju gadījumā). Šis variants prasīs noteiktu laiku, atkarībā no tā, cik dziļa ir problēma.

Otrs variants, - vērsties pie psihiatra, kurš nozīmēs atbilstošu terapiju, jo panikas lēkme ar trauksmainām domām ir neirotiski traucējumi. Ņemot vērā, ka šie simptomi ilgst jau divus gadus bez medikamentiem neiztikt.

Mūsu ieteikums būtu strādāt paralēli: lietot psihiatra nozīmēto terapiju un apmeklēt psihologa konsultācijas.

Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai www.vs888.lv

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik drošas ir zāles "wellbutrin?"
Labdien!

Ārsts man izrakstija Wellbutrin, bet pats neko daudz neesmu dzirdejis par šim zālēm. Aptiekā, kurā biju, teica, ka viniem tādas nemaz nav. Tādeļ rodas jautājums - cik pieejamas un drošas ir šis zāles?

Paldies?
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

WELBUTRIN tāpat kā citas zāles ir ar noteiktām indikācijām (priekš kam lieto) un arī ar kādām blakus parādībām. Par zāļu piemērotību tieši Jums konultējieties ar ārstu.

Zāles ir pieejamas vai nu citā aptiekā, vai arī iespējams vienoties par to pasūtīšanu praktiski jebkurā aptiekā.

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Cik liela iespēja palikt stāvoklī?
Labdien.

Mīlējoties ar puisi, plīsis prezervatīvs. Tas notika otrajā dienā pēc menstruāciju sākšanās. Nekavējoties pusotras stundas laikā tika iedzerta avārijas kontracepcijas tablete. Cik liela iespēja ir palikt stāvoklī? Pēc cik ilga laika var taisīt grūtniecības testu?

Paldies.
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Grūtniecība var iestāties, arī mīlējoties menstruāciju laikā. Avārijas kontracepcijas efektivitāte lielā mērā atkarīga no tā, cik ātri pēc dzimumakta tā lietota, tāpēc Jūsu gadījumā tās efektivitāte bija augsta. Neskatoties uz to, arī avārijas kontracepcijai nav 100% efektivitātes, un pēc noteikta laika posma Jums jāveic grūtniecības tests. Mājas apstākļos to iespējams veikt 7-10 dienas pēc dzimumakta.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai bērna asins analīzes ietekmē barošana ar krūts pienu?
Labdien!

Vai bērna (7 mēnešus veca) pilnu asins ainu ietekmē tas, ka bērns tiek barots ar krūti? Teiksim, bērns ir slimojis, lietojis antibiotikas un pec mēneša asins analizēs visi rādītāji vēl nav normās? Konkrēti ir pazemināts leikocītu daudzums.
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Krūts barošana neietekmē leikocītu daudzumu asinīs. Un tas ir apsveicami, ka Jūs to darat! Drīzāk pazemināts liekocitu daudzums var būt pēc antibiotiku lietošanas.


Cieņā,
dr. Ivars Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai kontracepcijas tablete iedarbosies, ja lietošu šo līdzekli?
Labdien!

Ikdienā lietoju kontracepcijas tabletes un drīzumā ir paredzēta kolonoskopija. Saistībā ar to dienu pirms procedūras būs jālieto līdzeklis Fortrans zarnu pilnīgai iztīrīšanai. Pēc plāna Fortrans jāsāk lietot plkst. 12 un jāizdzer 4 litri līdz plkst. 20. Kontracepcijas tableti lietoju katru dienu tieši plkst. 22:00.

Jautājums: vai tablete spēs iedarboties, ja lietoju šo līdzekli? Ko darīt, lai neizlaistu tableti un Fortrans neietekmētu tās iedarbību?

Paldies!
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!

Šīs kontaceptīvo tablešu paciņas lietošanas laikā papildus jālieto citi izsargāšanās veidi. Jo Fortrans un tā izraisītās caurejas laikā var samazināties KOK efektivitāte

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko pārbaudīt, ja pastāvīgi salst?
Labdien!

Man ir 54 gadi. Pastāvīgi, kad nekustos, ir auksti, sevišķi salst rokas, kājas, reizēm ir drebuļi. Kājas aizmiegot ļoti salst, uz rīta pusi kļūst siltas. Ir arī aizcietējumi, sausa āda. (Vairogdziedzera hormoni kārtībā.) Ko darīt, ko pārbaudīt?
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Varam piedāvāt veikt pilnu organisma izmeklēšanu - diagnostiku, lai noskaidrotu Jūsu sūdzību iemeslus.

Pēc Jūsu sūdzībām spriežot, varētu būt problēmas ar asinsriti un gremošanas traktu.

Sīkāku informāciju var uzzināt mājaslapā www.vs888.lv vai zvanot pa tālruni 27088877.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai mēņešreižu neesamība gadiem neietekmē vispārējo veselību?
Labdien!

Pirms sešiem gadiem pēc dzemdībām veica tīrīšanu 2x, dzemdes sieniņa neatjaunojas un mēnešreižu nav. Ārsti, pie kuriem esmu vērsusies, nevarot palīdzēt un nekādus hormonpreparātus dzert nav ieteikuši.

Vai mēnešreižu neesamība gadiem neietekmē vispārējo veselību un kas notiks, kad pienāks menopauzes vecums? Vai varu tā mierīgi turpināt dzīvot, neko nedarot lietas labā, ja bērnus vairs neplānoju?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien.
Šādā gadījumā būtu nepieciešama padziļināta izmeklēšana, lai precizētu vai mēnešreizes nav vispār, vai arī asinis to laikā neizplūst ārā. Tā saukto "tīrīšanu" dēļ, dzemdes dobumā reizēm var rasties saaugumu process, kas nobloķē menstruāciju noplūšanu ārvidē. Šādā gadījumā iespējama retrogrāda asiņu plūsma vēdera dobumā, kas varētu provocēt endometriozes rašanos, kas ir kā viena no tās izcelsmes pamatteorijām. Hormonu prepertātu lietošana šobrīd nebūtu nepieciešama, bet būtu svarīgi precizēt mēnešreižu neesamības iemeslu - vai ir traucēta noplūde un vietām dzemdes dobumā tomēr ir saglabājies iekšējais slānis, vai arī šī slāņa nav. To novērtēt palīdz sonogrāfiska un histeroskopiska izmeklēšana. Protams, svarīgi ir arī novērtēt olnīcu funkciju, kā arī citu iekšējo hormonu regulācijas orgānu darbību, kas var būt kā mēnešreižu neesamības iemesls. Tāpēc, lai novērtētu visus iespējamos iemeslus un precizētu pamatcēloni aicinu uz vizīti, kur varētu noskaidrot nezināmos "lielumus" par Jūsu sūdzībām, lai varētu dot precīzas rekomendācijas tālāk nepieciešamai rīcībai.

Ar cieņu,
Dr. Juris Vītols

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas darbības LOR veic vizītes laikā?
Labdien.

Esmu pierakstījusies uz valsts apmaksātu vizīti pie LOR (4.27)un gribetu noskaidrot, kādas darbības šādas vizītes laikā jāveic?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Sveiki!

Apmeklējot otorinolaringologu (ORL=LOR), ārstam jāizstāsta visas sūdzības, kas ir aktuālas uz doto brīdi, kā arī kas no ausu, kakla, deguna puses traucēja kādreiz, vai ir bijušas kādas traumas, operācijas, alerģijas utml
No savas puses ārsts LOR veiks apskati - skatīsies ausis ar auss caurulīti un ,ja vajag, ar otoskopu un/vai mikroskopu, pārbaudīs dzirdi runājot, ar kamertoņiem un, ja būs nepieciešams, nozīmes audiogrammu, timpanogrammu. Tālāk veiks deguna apskati - priekšējo un aizmugurējo rinoskopiju ar speciālem spoguļiem, tad skatīsies rīkli un balseni (ar speciālo spoguli).
Izmeklēšanas laikā LOR ārsts pēc sava uzskata var paplašināt vai samazināt diagnostisko manipulāciju apjomu atkarīgi no pacienta sūdzībām un objektīvas atradnes.

Ar cieņu,
ārsts otorinolaringologs,
Pāvels Naumovs

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā rīkoties, ja jau ceturto dienu ir augsta temperatūra?
Labdien!

Ko darīt, ja ceturto dienu turas augsta temperatūra no 38,6-39, 6? Nekas cits nav, tikai temperatūra un bezspēks. Zāles palīdz tikai uz dažām stundām.
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Temperatūras iemesli var būt daudz un dažādi. Parasti tas vienmēr saistās ar kādu iekaisumu. Iekaisuma cēloņi var būt vīrusi, baktērijas vai autoimūnas ("organisma pašagresija") saslimšanas. Viens no iekaisuma simptomiem ir paaugstināta ķermeņa temperatūra.
Iesaku doties pie ārsta un veikt asinsanalīzes. Bieži ilgstošas neskaidras temperatūras cēlonis ir Ebšteina-Barra vīruss (izraisītā slimība saucās infekciozā mononukleoze). Mērķtiecīgi veicot antivielu pārbaudi iespējams apstiprināt diagnozi. Temperatūrai vienmēr ir cēlonis un protams grūtāk noteikt cēloni ir tad, ja nav nekādu citu simptomu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri