Par ko tas liecina pastāvīga temperatūra?
Labdien!
Meitai (18 gadi) jau kādu laiku turas temp. ap 37.0, ik pa laikam nespēks, nogurums, sāp, reibst galva. Ģimenes ārts noraksta uz nervu pārslodzi, stresu. Analīzes rāda paaugst. Epšteina-Barra vīruss VCA IgG 321.00, un ASO 523.0, pārējie rādītāji normā.
Par ko tas liecina un pie kāda speciālista būtu vislabāk griezties? Paldies par atbildi!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Sveicināti!

Visi meitas simptomi rāda uz to, ka organisms nespēj ar pilnu spēku noreaģēt uz t.s. "okupāciju" - vīrusiem un mikrobiem. EB IgG un Antistreptolizīns O liecina par to, ka tomēr kaut kāda cīņa notiek, un organismam ļoti spēcīgā atmiņa un Epšt.Barra vīrusu un uz b-hemolītisku streptokoku. Ar parastiem vārdiem - ķermenis "apvainojās" un tur visu iekšā. Profesionāli - vāja imunitāte.
Lūdzu, nāciet uz vizīti, mēģināsim celt imunitāti ar homeopātiju, domu sakārtošanu un citiem dabiskiem metodēm. Klasiska medicīna šajā gadījumā arī piedāvā celt imunitāti, bet ar specifiskiem palīglīdzekļiem. Homeopātija "māca" imunkompetentās šūnas darboties patstāvīgi.

Ar cieņu,

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai ir iespējams, ka esmu "netīši" izārstējusi sifilisu?
Labdien!
Pirms trim mēnešiem bija neaizsargāts orālais sekss. Pēc akta uz locekļa galviņas pamanīju palielu izaugumu, tādu kā kārpu, un tas manī viesa nemieru, jo partneris iepriekš bija sūdzējies arī par dedzinošu sajūtu loceklī. Sasaucu šīs lietas ar STS simptomiem. Bija arī pamatotas aizdomas, ka partneris ir neuzticīgs, un sāku nopietni uztraukties par iespējamību, ka esmu inficēta ar sifilisu.
Pēc divām nedēļām ar strutojošo angīnu tiku ievietota stacionārā. Caur pretsāpju potēm, kas man tika injicētas dibena muskulī, saņēmu krietnu devu penicilīna.

Tagad, pēc trim mēnešiem, nolēmu pārbaudīties uz HIV un sifilisu. Rezultāti ir negatīvi. Vai ir iespēja, ka penicilīna potes, kas bija domātas sāpju novēršanai, ir izārstējušas sifilisu?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien,
šobrīd neko nevaru pateikt, jo vispirms bija jāuztaisa analīzes, pēc tam antibiotiķi jālieto.
Tā kā var būt, ka ir bijis, jo pencilīns "to" ārstē.
Pēc kāda mēneša derētu atkārtot analīzes, varbūt apmeklēt venerologu.

Ar cieņu,
JV klīnikas
dr.J.Vītols

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai vēla ovulācija ietekmē iespēju palikt stāvoklī?
Labdien!
Man un vīram ir 30. Mēs mēģinām ieņemt bērniņu, bet nu jau nesanāk 3 gadus. Mēru BT, lietoju Ov testus, lai noteiktu ovulācijas dienu. Problēma ir tā, ka man OV ir vēlu - tikai ap 18c.d., bet pats cikls vidēji 28-29 dienas (MR ilgst 2-3 dienas). Sanāk, ka man pēc OV paiet tikai 10 -11 dienas un MR ir klāt.
Tad nu jautājums: Vai tās 10-11 dienas nav pa maz, lai mazulis pieķertos?? Nevajag būt vismaz 14 dienām? Vai manā gadījumā nevajadzētu dzert kādas zāles, lai paildzinātu to laiku līdz MR? Kā ir ar Duphaston un Clostilbegyt? Vai tas manā gadījumā man palīdzētu? Daktere tik nosaka, ka man ir vēla OV, bet neko vairāk neiesaka.
Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!
Pirms izvēlēties lietot kādas zāles, vajadzētu uzzināt iemeslu, kāpēc neiestājas grūtniecība.
1.Vajadzētu veikt USG mazajam iegurnim pēc mēnešreizēm.
2.Nodot hormonu analīzes noteiktā mēnešreižu cikla dienā, lai saprastu ir vai nav m/cikla fāzes nepietiekamība.
3.Vīram uztaisīt - spermogrammu.
4.Lai izslēgtu kādu infekciju, būtu jānodod abiem analīzes (uzsējums, iztriepe).
Tālākā rīcība būtu atkarīga no izmeklējumu rezultātiem un varētu lemt par terapijas nepieciešamību.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko nozīmē brūnie izdalījumi mēnešreižu laikā?
Labdien!
Man pirms 5 dienām sākās mēnešreizes. Pirmajā dienā viss bija kārtībā, bet otrajā dienā sāka parādīties tumši brūni izdalījumi. Otrajā un trešajā dienā bija 50/50 asinis un brūnie izdalījumi, bet sākot ar ceturto dienu asiņu vairs nav, tikai brūnie izdalījumi. Tagad ir piektā diena. Mēnešreizes bija pareizajā laikā. Sekss man arī ir bijis. Ko viss tas varētu nozīmēt?
Atbild:
Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA
Labdien!
Tas neko nenozīmē. Menstruāciju krāsai nav nozīmes. Ja MR ir par daudz vai par maz, tad jāvēršas pie ginekologa.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai mūsdienās mātes piens nav zaudējis vērtīgās īpašības?
Labdien!
Saka, ka mātes piens esot vislabākais zīdainim. Bet, vai mūsdienās, kad māmiņa ēd parastu pārtiku, kas pilna ar e-vielām, šis mātes piens vairs ir tik labs? Varbūt labāks ir piena maisījums, kas nopērkams veikalā? Tajā nav e-vielu!
Atbild:
Gita Ruttasa, "Klīnika Piramīda", SIA
Labdien!
Mātes piens ir vislabākais mazulim. Tas satur ne tikai uzturvielas, bet arī dažādas, vienkāršāk sakot, vielas, kuras svarīgas mazuļa imunsistēmai, kuras ir tieši Jūsu mazulim. Piem., līdz 6 mēnešu vecumam aizsardzība pret Rota vīrusu. Tāpat, ja ar vīrusu Jūs slimojat, bērns jau saņem gatavas antivielas šim vīrusam un, ļoti iespējams, nesaslims. Par visām vērtīgām lietām varat atrast interneta portālos, kas veltīti krūts barošanai.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai rezultātos ir kas slikts?
Labdien!

Saņēmu rezultatus par EGL analīzi un sāku ļoti uztraukties. Pie daktera tikšu tikai pēc nedēļās. Vai Jūs varētu paskatīties, vai rezultāti ir ļoti slikti, it īpaši hiperkeratoze?
Uztriepes analīze. -
Leikocīti reti preparātā
Epitēlija šūnas 2+
Gļotas 2+
Mikroflora: nav atrasta
"Clue" šūnas nav atrastas
Sēnes nav atrastas
Trihomonas nav atrastas
Gram(-) diplokoki i/c nav atrasti
Citoloģija
2/2.IGinekoloģiskā materiāla citoloģiska izmeklēšana. -
Materiāla atbilstība testēšanai
Atbilst
Onkocitoloģiskā grupa
Šūnu labdabīgas/reaktīvas izmaiņas
Kolpīts.
Cervicīts.
Hiperkeratoze.
Mikroorganismu klātbūtne
Nūjiņas
Neproliferējošs prizmātiskais epitēlijs.

Paldies Jums!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien! Droši gaidiet nedēļu!

Dr.J.Vītols

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai mazulim ir iespēja inficēties?
Labdien!
Esmu 33 gadus veca. Pirms 13 gadiem izslimoju sifilisu. Tagad domāju par mazuli. Vēlētos uzzināt, vai pēc šiem gadiem mazulim ir iespēja inficēties, vai mazulim būtu jāveic kādas nepieciešamas analīzes, vai varēšu barot ar krūti? Nevaru izlemt, vai man vispār domāt par mazuli. Paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Ja Jūs esat ārstējusies, atzīta par veselu, tad problēmu nav. Asins analīzēs ziņas par šīs slimbības pārslimošanu būs visu dzīvi.


Ar cieņu,
Dr.J.Vītols,
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai hormonu preparātu lietošana izraisa vēzi?
Labdien!
Sakiet, lūdzu, vai ir cerības palikt stāvoklī, ja ir šādas analīzes: "LH 8.7 U/L, FSH 7.7 U/L, Prolaktīns 336 mU/L, Progesterons, 0.77 ng/mL, Testosterons, -0.49 ng/mL, TSH - Tireotropais hormons, 1.243 uIU/mL."
Ko ieteiktu labāk lietot "Duphaston" vai "Utrogest"? Kā šie hormonu medikamenti ietekmē veselību? Esmu dzirdējusi par gadījumiem, kad pēc hormonu lietošanas ir identificēts vēzis. Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!
Hormonu lietošana vēzi neizraisa. Analīžu rezultāti, nezinot neko vairāk par pacientu, nedod iespēju izdarīt secinājumus. Iesaku lietot to, ko iesaka ārsts, kas jūs izmeklē. Jebkurš medikaments tiek izrakstīts, lai veselību uzlabotu.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc asiņošana turpinās?
Labdien!

Man ir 51 gads. Menstruācijas bija regulāras, taču ļoti spēcīgas un ar recekļiem, tāpēc, lai veicinātu menopauzi, daktere ieteica ievietot Mirēnu.

Pēc Mirēnas ievietošanas (7. augustā), menstruācija sākās pēc 21 dienas. Pirmās trīs dienas bija brūni smērējumi, bet ceturtajā dienā sākās asiņošana. Šodien norit jau cikla septītā diena, taču asiņošana vēl turpinās. Recekļu nav! Visvairāk baidos no tā, ka ir izslīdējusi spirāle. Kāpēc tik ilgi asiņo? Kopš Mirēnas ielikšanas, dzimumdzīve nav dzīvota, neko smagu neesmu cilājusi.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!
Pirmkārt, lai ārsts varētu "ielikt" spirāli MIRĒNA, ir nepieciešams ņemt vērā Jūsu vecumu un asiņošanas biežumu. Vispirms būtu bijis jāzina dzemdes dobuma gļotādas stāvoklis (nosacīti par to var spriest, veicot ultraskaņu) un tikai tad var runāt par MIRĒNU. Otrkārt, vai spirāle atrodas dzemdes dobumā, vai nē, par to var spriest ultraskaņas izmeklējuma laikā. Ir nepieciešams zināt kaut ko vairāk par dzemdes un olnīcu stāvokli. Treškārt, pirmajos pāris mēnešos var būt tāda kā "nekārtīga" asiņošana. Ražotāji sola, ka pēc kāda laika "nostāsies" viss savās vietās.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Hronisks pielonefrīts - kā samazināt kreatinīna līmeni asinīs?
Labdien!

Esmu Ivonna un man ir 36 gadi. Būšu pateicīga par ieteikumiem, kā samazināt kreatenīna līmeni asinīs pie hroniska pielonefrīta.

Šobrīd nekādu iekaisuma procesu nav novērots. Tā kā ir rinda pie nefrologa, varbūt varat ieteikt kādu diētu, kuru ieteiktu ievērot, minerālūdeni, kādu ieteiktu lietot, dienas režīmu, ko ieteiktu ievērot u.c. Liels paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Kreatinīna līmenis paaugstinās, jo ir nieru mazspēja. Savukārt nieru mazspēja Jūsu gadījumā ir hroniska nieru bļodiņas iekaisuma dēļ. Lai saglabātu nieru funkciju, jādara viss iespējamais, lai novērstu iekaisumu. Nepieciešamības gadījumā ilgstoši nozīmē nelielu antibiotiku devu. Uzturā jālieto daudz šķidruma. Ja pielonefrīta cēlonis nav zināms, iesaku konsultēties ar urologu un ginekologu, lai to varētu novērst.

Medikamenti un citas ķīmiskas vielas rada papildus slodzi nierēm, tāpēc iespēju robežās jāizvairās no tām vai jāņem vērā, nozīmējot medikamentus, pasliktinātā nieru funkcija, jo to izvadīšana var būt apgrūtināta. Līdz ar to medikamentu deva ir jāpielāgo.

Tā kā minētie preperāti ir uztura piedevas nevis īsti medikamenti, īpaša piesardzība tos lietojot nav jāievēro. Droši varat lietot šos preperātus vienlaicīgi, ja uzskatāt par vajadzīgu. Jāpiemin, ka nopietnas veselības problēmas šie preparāti neatrisinās.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri