Kā rīkoties diska trūces gadījumā?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ man konstatēja diska trūci - 0,7cm. Gāju uz fizikālām terapijām, nedēļu gulēju slimnīcā, neiroloģijas nodaļā. Bija sistēmas, šprices, tabletes. Uzlabojumus jutu tikai pēc pusotra mēneša, kad lietoju tikai pretsāpju, pretiekaisuma zāles Ibugesic. Nedēļu jutos ļoti labi, zāļu devu samazināju. Taču tagad pēc nedēļas atkal viss ir atpakaļ vecajās sliedēs. Neizturamas sāpes muguras lejas daļā (nieru apvidū), sāpes kājās, sāpes, noliecot galvu uz leju. Naktīs bezmiegs. Nezinu, ko iesākt, jo ar šo problēmu mokos jau trīs mēnešus.

Dzīvoju ārzemēs, man ir tikai 23 gadi. Vai būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās?

Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jums jādodas uz atkārtotu vizīti pie neiroķirurga, kurš, veicot izmeklējumus un izvērtējot Jūsu situāciju, noteiks atbilstošu rehabilitācijas un ārstnieciskās vingrošanas terapiju. Lai situācija uzlabotos, vingrojumi jāveic regulāri un precīzi vismaz divu mēnešu garumā. Operācija tiek nozīmēta tikai atsevišķos gadījumos vai tad, ja, ievērojot visus ārsta norādījumus, nav panākts uzlabojums.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Kādas ir procedūras pret muguras sāpēm?
Labdien!


Pastāvīgi sāp mugura.

Apraksts no Radiologa - torakala skolioze, kifoze. VTh5-Th12 disku deformācija , margināli osteofiti, samazināts augstums. Th1-12 spondiloartrozes.

Slēdziens - Krutsu daļas mugurkaula deformējošā spondiloze, skolioze, kifoze.

Esmu bijis pie neirologa, ārsts izrakstīja injekcijas Olfen un B grupas vitamīnus.

Tāpat esmu bijis arī uz fizioterapijas un slinga terapiju, pagāja 2 mēneši, un sāpes atgriezās.

Fizioterapeits izrakstīja vingrojumus mugurai. Taisu jau mēnesi, nekas labāk nepaliek. Atkal dzeru pretsāpju zāles. Kā dzīvot tālāk? Varbūt ir vēl kādas procedūras, kas varētu palīdzēt?
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Ieteikums būtu regulārāk apmeklēt fizioterapeita nodarbības, kuru laikā būtu jāiemācās vingrojumi, kas var gan atvieglot sāpes, gan stiprināt muguras un vēdera dziļo muskulatūru. Ir ļoti svarīgi izpildīt vingrojumus pareizi un iemācīties kontrolēt savu ķermeni. Vingrojumi jāizpilda regulāri. Slinga terapija jāapmeklē vismaz 3-4 mēnešus, lai būtu vēlamais rezultāts. Pirmajā mēnesī parasti cilvēks iemācās kontrolēt savu ķermeni, lai atlikušos mēnešu varētu iegūt labus rezultātus. Fizikālās procedūras fizioterapeits konsultācijas laikā izvērtē, kuras labāk būtu veicamas. Tāpēc ieteiktu apmeklēt vēlreiz fizioterapeitu, lai varētu Jums izvēlēties piemērotāku ārstēšanu.

"Veselības centrs Medeors pluss"'sertificēta fizioterapeite Daina Streļča

Labdien!

Jūsu problēmu internetā atrisināt nevar. Muguras sāpju iemesli var būt vairāki. Jāvingro Jums ir regulāri, bet svarīgi, lai vingrojumi tiktu izpildīti precīzi. Vienas brīnumprocedūras, kuru varētu ieteikt visiem vienādi - nav. Nepieciešama konsultācija klātienē.

Ilze Bērziņa fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, RC "Līgatne", "Rehabilitācijas centrs Līgatne"

Labdien!

Aicinu vēlreiz apmēklēt fizioterapeitu, lai iemāca Jums pareizu stāju, piemēklē vingrojumus, kas var gan atvieglot sāpes, gan stiprināt muguras un vēdera dziļo muskulatūru. Ir ļoti svarīgi izpildīt vingrojumus pareizi un iemācīties kontrolēt savu ķermeni. Vingrojumi jāizpilda regulāri. Pie muguras sāpēm vēl var līdzēt teipošana. Ja sāpes turpinās, var pamēģināt procedūras no fizikālas terapijas, tās jums ieteiktu rehabilitologs vai fizikālas medicīnas ārsts.

Ar cieņu, Fizioterapeite Marija Svikle

Fizioterapija

Vai kājai joprojām jātirpst?
Labdien!

3 mēnešus pēc muguras jostas daļas operācijas joprojām ir notirpusi kreisā kāja. Sakiet, lūdzu, vai tā tam jābūt? Vai vēl par ātru gaidīt, lai kāja būtu pilnībā jūtama? Paldies
Atbild:
"Arho medicīnas serviss", "Arho medicīnas serviss", SIA
Labdien!

Ņemot vērā to, ka pagājuši jau 3 mēneši kopš operācijas, šajā gadījumā būtu nepieciešamība vērsties pie ārstējošā ārsta, kurš veica attiecīgo operāciju.

Ar cieņu, Arho medicīnas servisa fizioterapiete Elīna Āboltiņa

Fizioterapija

Vai krustnagliņas var izraisīt spontāno abortu?
Labdien!

Vai ir iespējams, ka 8.grūtniecības nedēļā spontāno abortu varēja izraistīt krustnagliņu eļļa?

Ļoti sāpēja gudrības zobs, tāpēc meklēju tautas metodes sāpju mazināšanai. Šim nolūkam lietoju krustnagliņu eļļu.

Redzēju raidījumu, kur dzemdību paātrināšanai tika dzerts kokteilis, kura sastāvā ir krustnagliņas. Tāpēc arī šāds jautājums - vai tas varētu būt bijis spontānā aborta iemesls?

Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Zobārstniecībā krustnagliņu eļļu var izmantot, samazinot zobu sāpes. Baktericīdās īpašības krustnagliņu eļļu padara ļoti efektīvu. Tā samazina garīgo izsīkumu un nogurumu. Krustnagliņu eļļa arī izraisa miegu un ir noderīga bezmiega gadījumos. Eļļa ir noderīga sliktas dūšas un vemšanas novēršanā.To bieži izmanto ar grūtniecību saistītas vemšanas apturēšanā. Grūtniecības pārtraukšanos eļļa neizsauc. Jebkurā gadījumā Jūs taču to smērējāt uz zoba, nevis dzērāt lielos daudzumos. Ja grūtniecību pārtraukt būtu tik vienkārši, pasaulē neveiktu abortus. Drīzāk Jūs negatīvi varēja ietekmēt iekaisušais zobs, kas ir infekcijas avots.

Maija Dace Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kādas pārbaudes veikt?
Labdien!

Esmu 15 gadus jauna.

Man bieži ir slikta dūša, parādās sajūta, ka kāds iedurtu ar nazi dažādās ķermeņa daļās - kaklā( kaut kur vairogdzeidzera apvidū), vēderā, mugurā, sirdī utt., sāp galva, ir jušanas traucējumi, sāp kakls, rīšanas traucējumi, palielināts vairogdziedzeris, pilnuma sajūta krūšu apvidū, nedaudz apgrūtināta elpošana, vājums (tad, kad nedaudz vairāk pakustos nekā parasti, tad ir sajūta it kā būtu noskrējusi maratonu, neatkarīgi no gulēšanas ilguma, pēc pamošanās jūtos nogurusi), mazinājusies ēstgriba un sajūta, ka organisms nemaz to "neprasa", jau gadu ir nepārtrauktas iesnas un uztūkums degunā, sajūta, ka kakls ir aizsērējis un ir nelielas balss izmaiņas, nesen parādijās arī sāpes ceļu locītavās.

Vēlos uzzināt, kādi varētu būt simptomu iemesli? Cik nopietni tas varētu būt? Vai ir ir iemesls domāt, ka man ir audzējs vai kādas citas nopietnas saslimšanas? Kā rīkoties un kādas pārbaudes veikt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Jāsāk ar ģimenes ārsta vizīti un asinsanalīzēm. Iespējams, ir kāda respiratora alerģija, kas rada saturu aizdegunē. Varbūt, ka pie noguruma vainīga anēmija, ko redzēs analīzēs. Ārsts droši vien pārbaudīs arī citu orgānu darbību - vairogdziedzera hormonus, aknu un nieru funkcijas rādītājus, glikozes līmeni utt.Diemžēl no rakstītā simptomu saraksta nav iespējams noteikt diagnozi. Tā kā Jums ir tikai 15 gadu, vēzis noteikti nav pirmā diagnoze iespējamo vainu sarakstā.

Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kādi varētu būt smērēšanās iemesli?
Sveiki!

4 dienas atpakaļ beidzās mēnešreizes, taču šodien ir tāda kā smērēšanās un sāpes lejasdaļā. Kādi varētu būt iemesli? Esmu pārbijusies.
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Uz šo jautājumu varētu atbildēt tikai tad, ja es zinātu Jūsu vecumu, menstruālā cikla īpatnības, bijušās grūtniecības, to iznākumus. Svarīgi arī izmeklēšanas dati, kurus iegūst sonoskopiski vai arī iztaustot, tādēļ, lai atbilde būtu tuvu īstenībai - Jums jāapmeklē ārstu- ginekologu, ko var izdarīt ar JV klīnikā.

Ar cieņu, SIA " JV klīnika" galvenais ginekologs Dr. Juris Vītols

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai no Flixonanse var būt bezmiegs?
Labdien.

Ārstēju vidusauss iekaisumu un ārsts nozīmēja flixonase 4x dienā, ko lietoju jau 2 nedēļas. Auss joprojām ir ciet.

Jau otro nakti aizmiegu tikai uz 2 stundām. Flixonase aprakstā ir minĕta blakusparādība -miega traucĕjumi.

Vai bezmiegs var būt no flixonase lietošanas?

Vai ir kāds cits degunā pùšamais līdzeklis, ar ko ārstĕt vidusauss iekaisumu?

P.S.antibiotiku kursu izdzēru.
Atbild:
Ilze Paegle, "Inta", SIA, Aptieka
Labdien!

Ar šīm zālēm simptomātiski ārstē alerģisku rinītu, kura cēlonis ir siena drudzis vai citi gaisā esoši alergēni (piemēram, putekļu ērcītes, pelējuma sporas vai dzīvnieku blaugznas). Ieteicamā deva ir divas aerosola izsmidzinājuma devas katrā nāsī vienu reizi dienā, vēlams no rīta. Smagu simptomu gadījumā var būt nepieciešamas divas aerosola izsmidzinājuma devas katrā nāsī divas reizes dienā, taču tikai īslaicīgi. Kad simptomi tiek kontrolēti, var lietot uzturošo devu - vienu aerosola izsmidzinājuma devu katrā nāsī vienu reizi dienā. Ja simptomi atjaunojas, devu var atkal palielināt. Jālieto mazākā deva, ar kādu tiek saglabāta efektīva simptomu kontrole.Maksimālā dienas deva nedrīkst pārsniegt četras aerosola devas katrā nāsī.Tātad Jūs ilgstosi lietojat maksimālo devu.Lietojot, īpaši lielā devā un ilglaicīgi, iespējami miega traucējumi.Jums nepieciešams atkārtoti konsultēties ar ārstu.

Ilze Paegle, farmaceite, Intas aptiekas vadītāja, "Inta", SIA, Aptieka

Medikamentu tirdzniecība, aptiekas

Kādi homeopātiski līdzekļi veicina vielmaiņu?
Labdien!

Kādi homeopātiski līdzekļi veicina vielmaiņu?
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Atbilde uz Jūsu jautājumu ir ļoti īsa - VISI. Jo homeopātiskie preparāti tiek piemeklēti individuāli, tas nozīmē ne slimībai, simptomam vai vielmaiņai, bet konkrētam cilvēkam. Tajā skaitā ar problēmām vielmaiņā. Rekomendēju Jums griezties pie ārsta homeopāta.

Ar cieņu,
dr.Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts

Homeopātija

Vai ēdienkarte ietekmēs dzelzs uzsūkšanos?
Labdien!

Man ģimenes ārsts nozīmēja 4 mēnešus lietot dzelzs preperātu Ferretab Comp. Vai pēc 2 stundām pēc šo zāļu lietošanas drīkst dzert kafiju un ēst piena produktus? Vai tas neietekmēs dzelzs uzsūkšanos? Vai ari vispār jāatsakās no šiem produktiem, kamēr dzeru zāles?
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Teorētiski kafija un piena produkti samazina dzelzs līmeni asinīs. Viss atkarīgs no tā, cik daudz un bieži lietojat uzturā piena produktus un dzerat kafiju. Ja 1-2 reizes dienā, tad domāju, ka tas īpaši neiespaidos medikamenta uzsūkšanos. Lai veicas!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri