Vai sāpes pēc operācijas ir normālas?
Labdien!

Divus mēnešus atpakaļ man veica LLETZ operāciju jo analīzes uzrādija CIN3 (pēc operācijas viss tīrs), taču joprojām jūtu sāpēs dzemdes kaklā. Sāpes nav lielas, bet tomēr ir un nepāriet. Sākumā šķita, ka tas ir tāpēc, ka viss dzīst, taču nu jau ir pagājuši 2 mēneši. Vai šādas sajūtas ir normālas?

Un vēl jautājums. Cik ilgam laikam būtu jāpaiet, lai droši varētu plānot grūtniecību?

Gaidīšu atbildes ar nepacietību, paldies!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Pēc šādas operācijas var būt arī iekaisums. Derētu uztaisīt pilnu asins analīzi un CRO analīzi, un konsultēties ar ārstu, lai izvērtētu situāciju. JV klīnikas tel. 27835618Ar cieņu,
Dr.J.Vītols,
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kāpēc tirpst roka?
Labdien!

Pāris dienas atpakaļ ik pa laikam sāka tirpt kreisā roka visā garumā. Tagad tirpst katru reizi, paceļot roku pleca augstumā vai augstāk. Dzeru B vitamīnu un ibumetīnu, bet nepalīdz. Kas varētu būt pie vainas? Roka nav traumēta, bet pēdējās nedēļas laikā esmu atsācis skriet, un ikdienas darbs ir pie datora.
Paldies jau iepriekš.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Rokas tirpšnu var izraisīt nospiests nervs. Par cēloņiem grūti spriest, neredzot kopējo situāciju. Ja tirpšana nemazinās, vajadzētu apmeklēt neirologu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ar ko atšķiras magnētiskā rezonanse no kompjūtertomogrāfa?
Labdien!

Ar ko atšķiras magnētiskā rezonanse no kompjūtertomogrāfa?
Atbild:
MFD "Dziedniecība", MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien!

Paldies par Jūsu izrādīto interesi.

Gan datortomogrāfijas, gan magnētiskās rezonanses metodes ir plaši pielietojamas, augstas tehnoloģijas diagnostiskās izmeklēšanas metodes, ar kurām var izvērtēt jebkuru orgānu sistēmu cilvēka organismā.

Datortomogrāfijas izmeklējumā diagnostiskie attēli tiek iegūti, izmantojot jonizējošo starojumu – rentgenstarus (rtg). Ar datortomogrāfijas metodi labi izmeklēt mīkstos audus, galvas smadzenes, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgānus, kaulu un locītavu sistēmu.

Datortomogrāfijai priekšroka dodama kaulu un plaušu patoloģiju diagnostikai, kur magnētiskās rezonanses izmeklējumā šo sistēmu izvērtēšanas iespējas ir ierobežotas.

Nereti datortomogrāfijas izmeklējumos labākai audu un struktūru izvērtēšanai nepieciešams papildus ievadīt intravenozu kontrastvielu.

Magnētiskās rezonanses izmeklējumos diagnostiskie attēli tiek iegūti, izmantojot spēcīgu magnētisko lauku, ķermeņa audiem atstarojot magnētiskā lauka raidīto signālu, kas, salīdzinot ar jonizējošo starojumu, ir mazāk kaitīgi cilvēka veselībai. Ar magnētiskās rezonanses metodi precīzāk izvērtējamas locītavas, galvas un muguras smadzenes.
Magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiek izmantoti kā papildu izmeklēšanas metode, ja datortomogrāfijas izmeklējumā iegūtā informācija bijusi nepietiekama precīzai diagnozes noteikšanai.

Magnētiskās rezonanses metode ļauj plašāk izmeklēt orgānu sistēmas bez intravenozas kontrastvielas ievadīšanas, kas arī samazina iespējamo komplikāciju risku.

Lai saņemtu datortomogrāfijas izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, ar norādījumu par to, kuru ķermeņa daļu vēlams izmeklēt, vai ieteicama kontrastvielas pielietošana, jo tādā gadījumā jāveic arī asins bioķīmiskās analīzes, nosakot kreatinīna un Urea līmeni un glomerulu filtrācijas ātrumu.

Lai saņemtu magnētiskās rezonanses izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no speciālista (ģimenes ārsta nosūtījums nederēs) ar līdzīgu informāciju.

MFD Veselības grupā ir pieejami abi Jūsu minētie izmeklējuma veidi. Sīkāka informācija atrodama mūsu mājas lapā www.mfd.lv .

Diagnostika

Vai ženšeņu drīkst lietot endometriozes gadījumā?
Labdien!

Paldies par atbildi, bet es jautājumā biju minējusi, ka hormonālās recepšu zāles lietoju, jo tika ārstēta endometrioze. Atbildē saņēmu, ka drīkstu lietot žeņšen, kas man palīdzēs justies labāk un iespējams savedīs kārtībā arī asinsspiedienu, taču izpētot kad drīkst un kad nedrīkst lietot žeņšen, tad saskāros, ka - cilvēki ar asins slimībām, diabētu, sirds slimībām, bezmiegu, šizofrēniju vai dažiem vēža veidiem un endometriozi, tiek brīdināti nekādā gadījumā nelietot Āzijas ženšeņu.

Es gribētu tad dzirdēt precīzi par žeņšeņ - tad drīkst vai nedīkst viņu lietot endometriozes gadījumā?
Atbild:
Jānis Ventiņš, "Homeopātija", SIA
Labdien!

Pirmajā gadījumā īsti nesapratu Jūsu jautājumu, tāpēc arī atbildi uz to nesaņēmāt. Taču arī šoreiz es Jums nevarēšu atbildēt - drīkst vai nedrīkst lietot. Iemesls tam ir sekojošs - trūkst viennozīmīgu datu, kas ļautu izteikt konkrētu apgalvojumu. Ir literatūras avoti, kas apstiprina žeņšeņa pozitīvo iedarbību endometriozes gadījumā un ir arī pretēja informācija, kas pārsvarā ir balstīta uz to, ka šis augs satur fitoestrogēnus, kas var mijiedarboties, ja ir nozīmēta hormonu terapija.

Taču šajā avotā ir pretēja informācija - http://www.itmonline.org/arts/ginseng.htm

Lai saņemtu iespējams precīzāku viedokli, Jūs varat sazināties ar kādu fitoterapeitu vai austrumu medicīnas speciālistu.

Lai veiksmīga diena!

Homeopātija

Vai ledaina duša var kaitēt veselībai?
Labdien!

Vai, ejot katru rītu ledus aukstā dušā (kas skaitās ļoti veselīgs pasākums), var sev nodarīt vairāk sliktu nekā labu?

Dažu gadu laikā, kopš piekopju šādu dzīvesveidu, bija apsaldēts kājas nervs, stipri sāka sāpēt mugura un pacēlās asinsspiediens. Sajūta pēc tādas dušas ir pasakaina. Bet, cik man zināms, asinsvadi aukstumā sašaurinās. Vai no tā var celties asinsspiediens? Vai minētās veselības problēmas var būt no aukstā ūdens? Vai patreiz, kamēr gaidu neirologa vizīti, es drīkstu turpināt iet aukstā ūdenī?
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Domāju, ka veselībai noderīgāka ir kontrastduša - mainot karstu ūdeni ar aukstu, procedūra jābeidz ar karstā ūdens dušu. No ledaina ūdens dušas asinsspiediens var celties un līdz neirologa apmeklējumam es neieteiktu iet aukstā dušā.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai grūtniecei ir bīstami kontaktēties ar cilvēku, kuram ir stafilokoks kaklā?
Labdien!

Vai grūtniecei ir bīstami atrasties vienā kompānijā ar cilvēku, kuram ir stafilokoks kaklā? Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Domāju, ka, ja ir zināms, ka cilvēkam ir stafilokoks kaklā, tad labāk nekontaktēties!

Tomēr ikdienā, par to nezinot, mēs tiekamies un pat kontaktējamies ar šādiem cilvēkiem.Ar cieņu,
Dr.J.Vītols,
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai šādā situācijā var izveidot urīna stomu?
Labdien.

Sievietei ap 65 g. sakarā ar audzeju dzimumorganos un bojātiem, ļoti iekaisušiem urīnceļiem/vadiem jāstaigā ar urīna katetru. Šī katetra ik pa laikam laiž garām un aizsprostojas, kā dēļ cilvēks mokas neizturamās sāpēs un ik pa brīdim ir vajadzība saukt ātro palīdzību. Ārsti neko nedara, tikai izraksta zāles, kuras arī nav piemērotas - ar lielām blakusparādībām.

Vai ir iespējams izveidot urīna stomu šādam pacientam un vai tas varētu līdzēt šajā situācijā? Cik nopietna ir šāda stomas izveides operācija?

Ļoti ceru uz Jūsu atbildi!

Paldies.
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Sakarā ar onkoloģisku saslimšanu visu ārstēšanu nosaka onkologi. Iespējams, ka pēc starošanas ir fistulas, saaugumi vai arī metastāzes. Līdz ar to iesakām konsultāciju pie ginekologa-onkologa.

Uroloģija / nefroloģija

Kā savest kārtībā pazeminātu asinsspiedienu pēc hormonālo zāļu lietošanas?
Labdien!

Man pēc polipa un endometriozes izņemšanas operācijas, dakteris izrakstīja recepšu zāles, kuras satur hormonus. Pēc šo medikamentu lietošanas man ir pazeminājies asinsspiediens.

Vai ir kāda veselīga metode, piemēram, homeopātija, kā atkal savest savu ķermeni kārtībā?

Nenoliedzami drīzumā man ir paredzēts ārsta apmeklējums, bet līdz gaidu vizīti varbūt Jūs man variet kaut ko ietekt, lai pēc tam to apspriestu ar savu ārstējošo speciālistu.
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Hormonālie līdzekļi varēja negatīvi iedarboties uz Jūsu organisma vairākām sistēmām, kas ir atbildīgi par normālā asinsspiediena uzturēšanu - piem., aizbloķēt normālu fizioloģisku regulāciju olnīcās, virsnierēs, aknās un žultspūslī, veģetatīvos nervu centros u.c.

Homeopātija kā rehabilitācijas metode, var šīs lietas palīdzēt noregulēt.

Galvenā homeopātiska ideja - individuālā pieeja pie pacienta. Tāpēc ārstam homeopātam tik svarīgi redzēt pacientu, lai piemeklētu tikai viņam derīgu individuālo ārstēšanas shēmu.

Ar cieņu,
Pāvels Naumovs, ārsts homeopāts
t. 29245544

Homeopātija

Vai grūtniecības laikā pieļaujama gripas vakcīna?
Labdien!

Esmu grūtniecības 5.mēnesī. Bieži apaukstējos, pavājināta imunitāte. Ģimenes ārste un arī ģinekoloģe saka, ka jāveic pretgripas vakcīna, taču nezinu nevienu grūtnieci, kas veikušas to. Turklāt citi dakteri saka, ka nevajag. Jaunās māmiņas arī kategoriski pret, sakot, ka vakcīnas šajā laikā vispār aizliegtas. Kā tad īsti būt? Vai vakcīna var kaitēt auglim? Kādas sekas? Vai pierādīts, ka vakcīna grūtniecības laikā nav kaitīga??
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Gripas vakcīna ir atļauta un pat ieteicama.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, ja ārstu diagnoze atšķiras?
Labdien!

Trauma, vizīte pie ārsta - vajag magnētisko rezonansi. Darīts, dodos ar rezultātu atpakaļ... Plīsušas krusteniskās un MCL atrauta (vai daļēji) no augšstilba. Šodien atnāk izmeklējuma atzinums no VC4 ārsta - krustenisko saišu bojājumu neredz, bet sānu saite ir ieplīsusi. Kur man vērsties šādā brīdī un uzzināt - kas tad īsti ir par vainu? Ja abi ārsti ir augsti kvalificēti, kā man saprast, kurš atzinums ir pareizs?

Paldies!
Atbild:
MFD "Dziedniecība", MFD Veselības centrs "Dziedniecība"
Labdien, Dāvi!

Traumas un jebkuri kreņķi, kas saistīti ar veselību, vienmēr ir nomācoši.

Ne mazāk nomācoši, kad nesaprotam, kas un kā notiek.

Jūsu jautājumā mums nav skaidrs, kādas specialitātes ārsti snieguši savus atzinumus.

Pirmais ārsts, ko sastopam traumas gadījumā, ideālā variantā ir traumatologs, kas savu viedokli par situāciju balsta klīniskajā apskatē (skatās, tausta, kustina, klausās).
Ja tiek nozīmēta izmeklēšana, izmeklējumu veic radiogrāfers vai radiologa asistents, kurš pajautā, kur ir problēma, un, saņemot skaidrojumu, piemēro atbilstošo izmeklējuma protokolu, bet kā trešais speciālists ir radiologs-diagnosts, kurš redz izmeklējuma attēlus, redz traumatologa jautājumu (ja tāds ir uzrakstīts) un radiogrāfera komentārus par izmeklējumu un pacienta sūdzībām, tad, balstoties uz to visu, izdara secinājumus, kas tur redzams.

Katram ārstam var būt sava viedoklis, bet ārstējošais ārsts (un traumas gadījumā tas ir traumatologs) saliek visus fragmentiņus vienā bildē un saka gala vārdu - kas tas ir un ko darīsim tālāk.

Jūsu gadījumā, lūdzu, dodieties pie traumatologa, lai vienotos par turpmāko rīcību.

Traumatoloģija / ortopēdija