Vai šīs pārbaudes neatstāj negatīvu ietekmi uz veselību?
Labdien!

Manai meitiņai jau gandrīz trīs mēnešu vecumā BKUS veica mikcijas cistouretrogrāfiju urīnceļiem pēc urīnceļu infekcijas. Uz gada vecumu taisīja šo pašu izmeklējumu, vēl reizi vecumā 1 g 8 mēn tika veikts MCUG, lai redzētu, vai refluks izzudis pēc endoskopiskās procedūras ar VANTRIS. 2 gadu vecumā trīs MCUG, kas ir rentgena izmeklēšanas. Šobrīd satraucos vai tas nevar atstāt sliktu iespaidu uz veselību? 2 no izmeklēšanas reizēm pat netika nekas piesegts no ķermeņa daļām, kas nebūtu izmeklējamas. Ārsts saka, ka šī radiācijas doza esot maza, bet kopā tie ir 3 izmeklējumi mazam bērnam.
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jā, rtg. starojums no rtg. iekārtas nav liels un neizsauc nekādas sliktas slimības, bet, protams, turpmāk nedrīkst pieļaut, ka rtg izmeklēšana notiek bez vajadzīgo orgānu piesegšanas ar svina aizsargiem! Tas būtu jāievēro obligāti un Jums pašai vajadzētu pārliecināties, vai tas ir izdarīts.

Cieņā, dr. I.Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai hronisku bronhītu ir iespējams ārstēt?
Labdien!

Man šogad Vācijā plaušu ārsts diagnosticēja hronisku bronhītu pēc iekaisuma atrašanas bronhos bronhioskopijas laikā. Krēpas klepoju jau 8 gadus pēc ieilguša akūta bronhīta, kuru ģimenes ārste bija no sākuma noteikusi kā parastu klepu. Šī pati ģimenes āste, noklausoties manu diagnozi par hronisku bronhītu, paziņoja, ka hronisks brohīts ir novecojusi diagnoze un to var izārstēt, izskalojot iekaisumu. Tomēr Vācijas ārsts man teica, ka to nav iespējams izdarīt un ar simptomiem man būs jādzīvo atlikušo dzīvi (zaļas krēpas katru dienu, dažkārt kopā ar asinīm, klepus, dažkārt elpas trūkums karstā laikā un klepus, uzturoties netālu no smēķētājiem, vismaz vienreiz gadā akūts bronhīts, strutojošā angīna utt.). Esmu izmēģinājusi inhalatorus, ko parasti rekomendē šādos gadījumos, lai mazinātu simptomus, bet nekas nav palīdzējis.
Vai hronisks bronhīts tiešām ir novecojusi diagnoze un to tiešām ir iespējams ārstēt?
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Hronisks bronhīts ir hroniska saslimšana, ar kuru jāsadzīvo, jālieto inhalatori. Taču no pieredzes varu teikt, ka palīdz arī sāls terapija - sāls pīpe, sāls istabas apmeklējums, propuliss - receptes tā pagatavošanai var atrast internetā. Tāpat nevar noniecināt arī fitoterapiju. Veiksmi!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds varētu būt iemesls tam, ka mazulim pakauša daļā ir limfmezgli?
Labdien!

Manam mazulītim (10 mēneši) jau ilgaku laiku pakauša daļā ir divi limfmezgli. Kad jautāju savam ārstam, kāpēc tādi ir, atbildi lāga pat nesapratu. Ārste bērniņam pat nepieskārās, lai tos iztaustītu. Katra vizīte pie ārsta ir diezgan pavirša. 9 dienu vecumā mans mazulis tika atgriezts šai saulē, nogādājot mūs slimnīcā, konstatēja gripu. Lietojām daudz antibiotiku.

Ko var darīt, lai noskaidrotu par limfmezgliem un bērniņa kopējo veselību? Vēlos saprast, vai limfmezgli neliecina par kādām nopietnām veselības problēmām. Savam dakterim neuzticos.
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!
Divi limfmezgli pakauša rajonā un nekur citur ne par ko sliktu nevarētu liecināt.

Ja Jūs neuzticaties savam dakterim, tad Jums jāmaina dakteris, jo bez savstarpējas sapratnes rezultātu nebūs.

Cieņā, dr. I.Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Vai hipermobilitātes sindroms var ietekmēt bērna attīstību?
Labdien!

Meitai šodien tika konstatēts hipermobilitātes sindroms, speciāliste teica, ka nāksies doties uz vingrošanu, baseiniem. Interesē, par ko mums kā vecākiem vajadzētu satraukties? Vai šis sindroms var ietekmēt bērna attīstību?
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labvakar!
Es uzskatu, ka Jums satraukties nevajadzētu, jo hipermobilitātes sindroms neietekmē bērna fizisko attīstību. Arī garīgā attīstība netiek ietekmēta. Var būt grūtības ilgstoši koncentrēt uzmanību uz kādām lietām, īpaši skolā, macību procesā, bet tas viss ir pārejoši, pie uzmanības koncentrācijas ir vairāk jāstrādā.

Ar cieņu, dr. I.Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāpēc man šķiet, ka redze kļuvusi sliktāka?
Labdien!

Man jau kādu gadu šķiet, ka sliktāk redzu. Liekas, ka redze vairs nav tik asa kā agrāk, viss ir mazliet miglaini. Brīžiem šķiet, ka gaisma par spilgtu, citreiz tāda pati gaisma liekas par vāju.
Biju pie acu ārsta divas reizes, pārbaudīja gan ar parasto pārbaudi (cipari un dzīvnieciņi un aizklātas acis), gan ar kaut kādu aparātu. Viss esot ideāli, speciālists brīnās, kāpēc esmu atnākusi.
Kas tas varētu būt? Kādas vēl pārbaudes veikt?
Man ir 25 g, sieviete.
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien,

Ir daudz iemeslu, kā dēļ redze var kļūt neskaidrāka. Biežākie ir neliela refraktīvā kļūda vai asaru kvalitātes izmaiņas. Ja tas tiek izslēgts, tad reizēm ir nepieciešams veikt datorizētā redzes lauka, OCT vai acs elektrofizioloģisko izmeklējumu.

Ar cieņu,
Dr. Iveta Mežatuča

Acis, optika / acu veselība

Kā rīkoties, ja nespēju aizmigt?
Sveicināti!

Jau ilgu laiku nespēju iemigt. Guļu tikai ar zāļu palīdzību, ja tās nedzeru, tad neguļu vispār. Pa dienu jūtos ļoti slikti. Pret visu iestājusies apātija. 3 mēnešus lietoju "Ascitil", kamēr lietoju, bija labāk, taču tikko kā pārtraucu, atkal tas pats. Lūdzu, iesakiet, ko darīt.
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Sveiki!

Domāju, ka būtu nepieciešams analizēt bezmiega iemeslu, varbūt doties pie psihiatra vai neirologa.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai dzemdes kakla polips var radīt sāpes dzimumakta laikā?
Sveiki!

Pirms 5 mēnešiem man piedzima meitiņa, un pirms 2 mēnešiem atklājās dzemdes kakla polips. Ginekologs ļāva dzīvot dzimumdzīvi, bet tas ir diezgan sāpīgi. Vai sāpes var būt no tā polipa? Jo visas analīzes esot bijušas labas un sonogrāfijā arī viss kārtībā, vienīgā problēma ir polips.
Atbild:
Gita Ruttasa, "Klīnika Piramīda", SIA
Labdien.

Lai atbildētu uz Jūsu jautājumu, jāzina daudz citu nianšu par Jūsu veselību (kādas bija dzemdības, pēcdzemdību periods, rētas utt.). Parasti neliels polips neizraisa sāpes dzimumakta laikā.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir normāli, ka bērnam uz kājām ir tikai 1 krociņa?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai tam tā jābūt? Bērniņam 5 mēneši un uz kājiņām tikai pa vienai krociņai. Agrāk bija pa divām. Pazuda tās. kas tuvāk dibentiņam.
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Neredzot bērnu, grūti spriest, bet teorētiski cisku krokām jābūt simetriskām, t.i., abās kājās vienādām. Ieteiktu Jums vērsties pie pediatra vai bērnu ķirurga, lai izvērtē situāciju.

Cieņā, dr. I.Strazds.

Pediatrija / bērnu veselība

Kāds varētu būt iemesls, kāpēc bērns tik maz pieņemas svarā?
Labdien!

Manai meitiņai ir 4 mēneši. Pēdējā mēneša laikā pieņēmās svarā tikai par 300g, iepriekšējos mēnešos par 600g katrā mēnesī. Baroju meitiņu ar krūti, kolikas beidzās aptuveni 3 mēnešu vecumā. Meitiņa jūtas labi, vēdergraizes nav, un vēders iziet aptuveni reizi dienā, kaka mēdz būt zaļgana un ar gļotām. Uztaisījām kaku analīzi, tur uzrādās slēptās asinis, ziepes un gļotas, ko tas varētu liecināt?

Gaidīšu atbildi.
Paldies,
Dārta
Atbild:
Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA
Labdien!
Izvērtējiet, cik daudz ir piens, varbūt nepieciešams papildus piebarot. Zīdaiņa fēces, pastāvot kādu laiku pamperī, var mainīt krāsu uz zaļganu. Bet, ja bērns jūtas labi, miegs labs, ēstgriba laba, uztraukumam nav pamata. Tomēr jāvēršas pie pediatra vai ģimenes ārsta, jāizvērtē arī Jūsu ēdienkarte un, iespējams, ka bērns jāpiebaro.

Pediatrija / bērnu veselība

Kādi ir risinājumi, ja nav mēnešreižu?
Labdien!

Mani jau kādu laiku satrauc diezgan nopietna problēma. Man ir jau 20 gadu, bet nav mēnešreizes. Esmu vērsusies pie ginekologa jau no 16 gadu vecuma. Daktere mani ir sūtījusi uz USG, kur viss ir normas robežās, tikai nav pietiekams endometrija biezums. Izslēdza arī policistiskā sindroma iespēju, jo ar vielmaiņu viss kārtībā, un viss ir attīstijies. Veica arī pilnu asinsainu, kur nekas neizrādījās. Ir rakstījusi "duphston", ko dzēru pusgadu, un "Yasminelle", ko arī lietoju pusgadu. Kad lietoju zāles, viss bija tā, kā jābūt, bet kad zāles nelietoju, tad atkal nekā. Šobrīd ļoti gribētu tikt pie mazuļa, bet saprotu ka tas nav iespējams. Kā man rīkoties? Kādi vēl ir iespējamie risinājumi?
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Problēma ir nopietna. Šādā situācijā jādodas pie ginekologa - endokrinologa. Bez medikamentu lietošanas, domājams, ka iztikt nevarēsiet. Ja ir jautājums par grūtniecību, palīdzēt var arī ārsti, kas strādā klīnikās, kur ārstē neauglību. Ieteicams iepriekš pie ģimenes ārsta pārbaudīt vairogdziedzera funkciju.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības