Kādas ir metodes dzirdes korekcijai?
Labdien!

Man ir 63 gadi. Pēdējā laikā ievērojami pasliktinājusies dzirde. Kādas ir metodes dzirdes korekcijai? Vai tiešām vajadzētu nēsāt dzirdes aparātu?
Atbild:
"Labākas dzirdes centrs", "Labākas dzirdes centrs", SIA
Labdien.
Paldies par Jūsu e-pastu.

Tā kā dzirdes izmaiņas katram cilvēkam ir individuālas, kādas dzirdes korekcijas metodes būs piemērotas tieši Jums, varēs pateikt tikai dzirdes speciālists, pēc dzirdes konsultācijas.

Konsultācijas laikā dzirdes speciālists:
1. Ar videootoskopu tiks pārbaudītas Jūsu ausis, vai nav iekaisumu, citu saslimšanu.
2. Veiks dzirdes diagnostiku.
3. Pēc izmeklējumu veikšanas, speciālists Jums pastāstīs, kāds ir ausu un dzirdes stāvoklis un sniegs tālākas rekomendācijas.

Ja Jums rodas jautājumi, droši rakstiet!


Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai jāsatraucas, ka zīdainim diagnosticēta cista?
Labdien!

Manai 8 mēnešus vecajai meitai ārsti noteica epidermālo cistu galvā. Arī uz pierītes ir izveidojies bumbulītis. Esot jāgaida līdz gadiņam, lai veiktu anastēzijā analīzes un noskaidrotu, kas tieši tas ir. Vai par šādu cistu satraukties? Vai nav citu iespēju, kā noskaidrot nekaitīga vai bīstana cista? Satraukums milzīgs... Tagad 4 mēneši jāgaida. Vai ir iespēja, ka cistas uzsūcas?
Atbild:
Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA
Labdien!

Ja sākotnēji konstatēts, ka tā ir epidermālā cista, tad jārīkojas, kā ieteikts. Tad arī varēs veikt izpēti. Šādas cistas parasti neuzsūcas, bet jākonstatē, kas tas īsti ir.
Epidermāla cista nav ļaundabīgs veidojums.

Pediatrija / bērnu veselība

Pie kāda speciālista vērsties?
Labdien!

Vecs cilvēks, kuram jau vairākus gadus ir osteoartrīts pēdu locītavās. Staigāšana kļūst arvien apgrūtinošāka, pēdas otrais pirksts praktiski ir virs īkšķa. Arī nagi ir traumēti, ļoti, ļoti biezi, ar kuriem paša spēkiem nevar tikt galā. Sakiet, pie kāda speciālista vispareizāk būtu vērsties?
Atbild:
"Veselības salons 888"
Labdien!

Ar sabiezējušo nagu problēmu Jūs varat vērsties pēc palīdzības pie podologa (speciālists, kas rūpējās par nagu un pēdu veselību), bet pie ortopēda-traumatologa varat vērsties pēc palīdzības kaulu problēmu risināšanai.

Ar cieņu, Veselības salons 888

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko nozīmē "neskaidrs perēklis galvas smadzenēs"?
Labdien!

Ko nozīmē "neskaidrs perēklis galvas smadzenēs"?

Paldies
Atbild:
Sandra Vestermane (ārste - neiroloģe), Vestermanes S. ārsta neirologa prakse
Labdien!

Tas nozīmē, ka ar konkrēto izmeklējuma metodi nevar precīzi pateikt, kas tas ir. Iespējams, būs vajadzīgi papildu izmeklējumi, bet to var pateikt tikai pēc pilna slēdziena un iepazīšanās ar pacientu personīgi.

Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas

Pie kāda ārsta vērsties, ja pēc grūtniecības sāp simfīze?
Labdien!

Grūtniecības 2.mēneša beigās man sāka sāpēt simfīze. Otro grūtniecības pusi gulēju tikai pusguļus uz muguras, jo uz sāniem nebija iespējams pagulēt. Bija pat dienas, kad knapi kliboju. (Pirmajā grūtniecībā simfīzi pat nejutu, šī bija otrā grūtniecība). Mazliet vieglāk palika beigās, kad mazais ieslīdēja iegurnī.

Tagad, mēnesi pēc dzemdībām, sāpes tādas pat kā pirms dzemdībām - garās pastaigās iet nevaru, mana divgadīgā meita iet ātrāk nekā es to spēju. Nevaru arī gulēt uz sāniem, stāvus apģērbties, ilgi stāvēt pie plīts u.tml. Fizioterapeite teipoja simfīzi, tas īsti nepalīdzēja. Pie kādiem ārstiem man vērsties pie palīdzības? Ko ņemt vērā, domājot par ikdienas slodzi?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Šos jautājumus risina osteopāti. Labā ziņa ir tā, ka Latvijā ir ārsts ginekologs- dzemdību speciālists, kas izstudējusi arī osteopātiju - Dr.Maija Petrovica, telf.nr. 29295088


Ar cieņu,
dr.J.Vītols,
JV klīnika

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko darīt, ja ir sāpes žokļa locītavā?
Labdien!

Ilgāku laiku žoklis ķērās, kad centos atvērt muti, bet tagad vairs neķeras. Tomēr ir apgrūtināta mutes atvēršana un izteiktas sāpes žokļa locītavā, nevaru sakost stipri un atvērt pilnīgi arī nevaru.

Ko darīt?
Atbild:
"www.medicine.lv"
Labdien!

Lai nozīmētu nepieciešamo ārstēšanu, Jums jāveic izmeklējumi - visticamāk žokļa rentgens. Jums jādodas pie sejas, mutes un žokļa ķirurga.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Cik ilgi drīkst kavēties menstruācijas?
Labdien!

Cik ilgi drīkst kavēties menstruācijas un kad būtu jāvēršas pie ārsta, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā? Mans cikls ir regulārs - 29 dienas. Šodien ir jau 33.diena, taču menstruāciju nav. Pagājušajā mēnesī bija saspringts darba grafiks, taču parasti tas ciklu neietekmēja.
Atbild:
Gita Ruttasa, "Klīnika Piramīda", SIA
Labdien.

Menstruācijas var aizkavēties vēl vismaz 10 dienas, bet šajā situācijā ir jāizvērtē grūtniecības iespējamība. Jāveic grūtniecības tests urīnā vai nododot asins analīzi HCG. Ieteiktu lietot Magne B6, C vitamīnu 1 - 2g /dienā, pilnvērtīgi izgulēties.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai saglabāt grūtniecību, ja veikta datortomogrāfija?
Labdien!

Vēršos pie Jums pēc padoma. Pirms mēneša man tika atklata sarkaidoze. Lai atklātu slimību, tika veiktas dažādas procedūras, tai skaita datortomogrāfija. Pirms neilga laika uzzinaju, ka esmu stāvoklī un sanak, ka datortomogrāfija ir veikta brīdī, kad auglim varēja būt 2 nedēļas.

Šajā gadījumā man pašai ir jaizvērtē, vai grūtniecību saglabāt, vai nē. Šobrīd sliecos gandrīz 100%, ka paturēšu, jo uzskatu, ka neesmu tiesīga atņemt kādam dzīvību.

Varbūt Jums ir pieredze vai zināmi gadījumi šādā lietā? Cik lielu risku es uzņemos? Un varbūt tas, ka bijušas tikai šīs 2 nedēļas, bērnu varētu neietekmēt tik ļoti? Vai grūtniecības sākumā vajadzētu būt kādām pazīmēm par to, ka kaut kas nav labi?
Atbild:
Elīna Jansone, "JV Klīnika", SIA
Labdien!

Protams, ka risks pastāv. Tomēr īstas pārliecības par grūtniecības pārtraukšanu man nav, jo CT bija vērsts uz krūšu kurvi. Grūtniecības laikā tiks veikts grūtniecības skrīnings un analīzes, kad būs iespējams izdarīt secinājumus.


Ar cieņu,
Dr.J.Vītols,
SIA " JV klīnika"

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Par ko liecina pastiprināts nogurums?
Sveiki!

Man ir 19 gadi, ikdienā apmeklēju skolu un pēc skolas 4-5 reizes nedēļā nodarbojos ar sportu. Slodze ir diezgan liela, bet šāds režīms man ir jau vairākus gadus. Visu laiku viss bija kārtībā, bet pēdējā laikā ir nogurums, treniņu laikā bezspēks. Jūtu, ka nogurstu daudz ātrāk, ir tāda kā aizdusa. Dažreiz skolā reibst galva un trīc rokas.

Par ko tas liecina? Ir bijušas problēmas ar leikocītu daudzumu asinīs, vai tas varētu būt saistīts?
Atbild:
"www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu simptomiem var būt visdažādākie cēloņi, tāpēc, lai noskaidrotu pašsajūtas pasliktināšanās cēloni, nepieciešams veikt atbilstošus izmeklējumus klātienē. Pirmais solis ir vizīte pie Jūsu ģimenes ārsta - jāveic asinsanalīzes un citi ārsta nozīmētie izmeklējumi.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai ar šādu redzi iespējams nokārtot invaliditāti?
Labdien!

Ja bērnam (13 gadi) viena acs ir +6 un otra +2 brilles, vai ir iespējams nokārtot invaliditāti?
Atbild:
Iveta Lārmane, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA
Labdien!

Invaliditāti piešķir, vadoties pēc redzes funkcijām (redzes asuma, redzes lauka utt.), nevis no refrakcijas datiem vai briļļu stipruma. Nepieciešams apmeklēt speciālistu klātienē.

Acis, optika / acu veselība