Kāds var būt hroniska galvas reiboņa iemesls?
Labdien!

Vai šādi kakla daļas rentgena rezultāti varētu būt par iemeslu hroniskam galvas reibonim?

"vC 5 - v C7-vTh2 nelieli spondilofīti. Iztaisnota lordoze.
SECINĀJUMS: Def.spondilozes inic.paz."

Tāpat man arī ir konstatēta mugurkaula jostas daļas spondiloze, spondiloartroze un L4 retrolistēze.
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Kakla skriemeļu spondiloze var būt par iemeslu galvas reiboņiem, bet galvas reiboņus var izsaukt vēl izmaiņas citos orgānos un sistēmās, kā arī funkcionāli traucējumi.

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Pie kādiem ārstiem vērties?
Sveiki!

Pēdējās 2 nedēļas es pavisam neizprotu savu ķermeni. Visu laiku pārņem bezspēks, kas traucē strādāt. Nāk miegs, lai gan guļu 7-8 stundas diennaktī. Krīt ārā mati vairāk nekā jebkad agrāk. Šķeļās nagi. Un nekad nav bijis tā, ka vakarā izdzerot 2x0,33 ml alus, sāp galva nākamajā dienā. Liekas, ka zaudēju kontroli pār ķermeni, un sirds sitas par strauju.

Atrodos valstī, kur vizīte pie ārsta ir dārgāka nekā aizbraukt uz Latviju un atpakaļ. Lai varētu visu izplānot, jautājums ir - pie kādiem ārstiem vērsties un ko vajadzētu pārbaudīt? Nezinu, vai ģimenes ārsts te līdzēs. Nekad nekur tālāk nav nosūtījis.
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Nogurums, nespēks, galvassāpes ir nespecifiski simptomi, kas bieži pavada mūs ar pavasara iestāšanos, vitamīnu, neaizstājamo olbaltumu, mikroelementu un enerģijas deficītu.

Tomēr šie simptomi nedrīkst būt ilgāki par 1-2 nedēļām!

MFD piedāvā individuālu risinājumu - sazinoties ar reģistratūras darbiniekiem (67 131 3 11 (MFD Veselības centrs Iļģuciems), 67 13 13 16 (MFD Veselības centrs Pārdaugava), 67 13 13 13 (MFD Veselības centrs Dziedniecība), ir iespējama veselības pārbaude 1-2 dienu laikā!

Iespējas veikt precīzu laboratorisku, radioloģisku diagnostiku, augsti kvalificētu speciālistu konsultācijas 1-2 dienu laikā!

Lūdzu, zvaniet, mēs jums palīdzēsim veikt izmeklēšanu jums nepieciešamā laikā!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Par ko varētu liecināt bumbulis uz aukslējām?
Labdien!

Atklāju, ka mutē ir izveidojies tāds kā bumbulis jeb paaugstinājums - uz aukslējām pa vidu. Vai tas varētu būt kas nopietns? Liekas, ka deguns arī sauss un nav līdz galam vaļā. Tā man ir jau nedēļu.

Pirms tam ilgi slimoju vai nu ar gripu vai bronhītu, vai abiem (jaunā ģimenes ārste nav devusi konkrētu diagnozi, kas mani arī satrauc). Plaušu rentgenā viss kārtībā.

Šobrīd gaidu arī pierakstu pie ģimenes ārsta. Gribu nodot arī analīzes.
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Jūsu problēmu ar veselību jārisina kopā ar ģimenes ārstu, vairāk uzticoties speciālistam, vairāk viņam jautājot, piezvanot.

Tomēr visus veidojumus mutes dobumā ir jāparāda arī stomatologam un otolaringologam.

MFD piedāvā jums šos speciālistus, iepriekš sazinoties ar reģistratūras darbiniekiem - tel.67 131 3 11 (MFD Veselības centrs Iļģuciems), 67 13 13 16 (MFD Veselības centrs Pārdaugava), 67 13 13 13 (MFD Veselības centrs Dziedniecība).

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds var būt iemesls, ja ausī izveidojusies sāpīga pumpa?
Labdien!

Man ausī izveidojusies tāda kā pumpa. Tā nepāriet jau divas dienas un ar katru nākamo dienu kļūst lielāka. Nevaru tai pieskarties - loti sāp. Iepriekš slimoju ar deguna blakus dobuma iekaisumu - vai tas varētu būt kā saistīts?
Lūdzu palīdziet man!
Atbild:
Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Veidojums ausī pēc Jūsu apraksta visticamāk ir kaut kas līdzīgs augonim, es ieteiktu doties vizītē pie ausu ārsta. Lai veicas!

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Vai vēdera dobuma ultrasonogrāfijā iespējams ieraudzīt šķidruma sakrāšanos?
Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai usg vēdera dobumam ir iespējams ieraudzīt, ja vēderā krājas šķidrums? Vai tomēr, lai to diagnosticētu, jāveic citas pārbaudes?
Atbild:
Kristīne Ozoliņa, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"
Labdien!

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijā var redzēt brīvu šķidrumu vēdera dobumā. Šī metode ir pietiekama un papildus izmeklējumi nav nepieciešami.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kā cīnīties ar nelāgu smaku mutē?
Sveicināti!

Kur vērsties, lai cīnītos ar ļoti nelāgu smaku mutē? Reizēm ir kauns atvērt muti, runājot ar cilvēkiem. Regulāri tīru zobus, lietoju zobu diegu un mutes skalojamo līdzekli, bet tas elpai nepalīdz.

Dzirdēju, ka nelāgā smaka var būt saistīta arī ar kuņģi. Vēdera izeja man ir 1-2 reizes nedēļā. Varbūt tas ir saistīts? Ko iesakāt darīt?
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Slikta smaka no mutes var būt vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, mutes dobums - pie zobu higiēnista jāpārliecinās, ka mutes dobums ir sakopts. Ikdienas higiēna pats par sevi saprotams.

Otrs iemesls var būt kuņģa atvilnis jeb gastroesofageālais reflukss. Slikta, neregulāra vēdera izeja var pasliktināt atviļņa slimību. Jāpanāk regulāra vēdera izeja. Diēta ar šķiedrvielām, augļiem un pietiekams škidruma daudzums dienā.

Par atviļņa slimību un aizcietējumiem jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai gastroenterologa, kas nosūtīs uz nepieciešamajiem izmeklējumiem un nozīmēs terapiju (kuņģa skābes mazinošus līdzekļus, vēdera izejas mīkstinošus medikamentus regulārai lietošanai).

Zobārstniecība / mutes veselība

Pie kāda ārsta vērsties, lai noteiktu izsitumu cēloni?
Labdien!

Aptuveni pirms divām nedēļām sāka mesties sarkani, niezoši pleķi pa visu ķermeni. Ātri uzmetas un tik pat ātri pāriet, bet tad atkal parādās. Vizuāli izskatās pēc nātrenes, bet ģimenes ārsts tā nedomāja - nosauca citu diagnozi, kuru pat neatceros, arī neko nepaskaidroja. Nozīmēja špricēt kaļķi, taču tas arī nepalīdz."Zyrtec" tikai noņem niezi. Pie kāda ārsta labāk vērsties?
Atbild:
medicine.lv, "www.medicine.lv"
Labdien!

Jūsu aprakstītie simptomi var liecināt par dažādām saslimšanām, un noteikt diagnozi bez apskates nav iespējams.

Jums jāvēršas pie dermatologa, kurš, veicot izmeklējumus, spēs noteikt precīzu diagnozi un nozīmēt Jums piemērotu ārstēšanu.

Dermatoloģija / ādas veselība

Pie kāda ārsta vērsties?
Labdien!

Pie kāda ārsta vērsties, ja vēlos pārbaudīt joda līmeni un smago metālu daudzumu organismā, kā arī izmeklēt candida, EBV/BARR vīrusa iespējamību?

Paldies!
Atbild:
Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
Labdien!

Vispirms būtu jādodas pie sava ģimenes ārsta un jāvienojas par analīžu veikšanu. Gan smagos metālus, gan vairogdziedzera funkciju var noteikt asinsanalīzēs.

Ebšteina - Barra vīrusa antivielas arī būs nosakāmas asinsanalīzēs.

Candida albicans normāli dzīvo uz visu cilvēku gļotādām un ādas. Ja ir kādas sūdzības kādā konkrētā ķermeņa daļā, tad no turienes ņem paraugu Candida albicans noteikšanai. Parasti ārstē, vadoties no klīnikas, un izmeklējumus neveic.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri