Ārste: Latvijā ķeizargriezienu ir par daudz!

Zane Krastiņa, ginekoloģe un ultrasonogrāfijas speciāliste P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un klīnikā Auxilia Prima

Grūtniecība

7 ieteikumi, kā mazināt muguras sāpes grūtniecības laikā

Muguras sāpes grūtniecības laikā ir bieža parādība. Ko darīt, lai tās atvieglotu, kam jāpievērš īpaša uzmanība un kādas sāpju mazinošas metodes nav ieteicamas, skaidro Māmiņu Kluba eksperte, fizioterapeite Kristīne Stalīdzāne.

Grūtniecība

Sekss grūtniecības laikā

Tāpat kā kanēļmaizītēs kanēļa, arī seksa dzīvē - nekad nevar būt par daudz! Pat ja tu šobrīd gaidi bērniņu.

Grūtniecība

7 ieteikumi, kā kustēties grūtniecības laikā

Nav skaistāka laika sievietes mūžā kā mazulīša gaidīšana. Tomēr līdztekus priekiem par gaidāmo notikumu, nereti nākas saskarties arī ar grūtībām - piemēram, apsēsties un piecelties no gultas ir sarežģītāk.

Grūtniecība

Vairogdziedzera darbības traucējumi un grūtniecība

Dzirdēts, ka daudzās Eiropas valstīs sievietēm, stājoties grūtniecības uzskaitē, pārbauda, kā strādā vairogdziedzeris? Pie mums - ne! Kāpēc? Vai mēs būtu citādas? Vai mums to nevajag?

Grūtniecība

Kā uzveikt grūtniecības nogurumu?

Vienīgā doma - pagulēt ilgāk... Aizmigt varētu jebkurā vietā, kur gadījies apsēsties. Nogurums, īgnums un miegs, miegs, miegs – izplatīti grūtniecības sākuma simptomi.

Grūtniecība

Grūtniecība - laiks būt skaistai

Grūtniecība ir skaists laiks. Neskatoties uz visām fiziskajām un morālajām grūtībām, tas ir laiks, kad sievietes kļūst īpaši pievilcīgas un sievišķīgas. Acīs ielīst gaišums, bet smaidā - siltums. Un tomēr par šo skaistumu ir arī jārūpējas.

Grūtniecība

Priekšrocības dzemdībām ūdenī

Izrādās, ka dzemdības ūdenī norisinās tieši tāpat, kā dzemdības sauszemē: bērniņam piedzimt palīdz lēni un maigi, tomēr ir vēl kādas priekšrocības, kāpēc topošās māmiņas izvēlas laist savus mazuļus pasaulē ūdenī arvien biežāk. Konsultē vecmāte Inese Kampusa.

Grūtniecība

Kad var sadzirdēt bērniņa sirdspukstus? (3)

"Kad pirmo reizi var dzirdēt USG bērniņa sirdspukstus?” jautā kāda topošā māmiņa. Devāmies pēc atbildes pie vecmātes Ineses Kampusas.

Grūtniecība

Viss, kas Tev jāzina par redzi grūtniecības laikā

Kurā grūtniecības nedēļā topošajām māmiņām ir jāveic redzes pārbaude? Vai grūtniecības laikā redze var mainīties? Kas grūtniecības laikā var izraisīt redzes pasliktināšanos?

Grūtniecība

Garastāvokļa svārstības grūtniecības laikā (1)

Te no sirds laimīga un saviļņota, te pēkšņi aizkaitināta par tādu sīkumu kā nomestas partnera zeķes nevietā. Jā, jā, mēs runājam par garastāvokļa svārstībām grūtniecības laikā.

Grūtniecība