Ēdiena nozīme cilvēka dzīvē: Psihoterapeites komentārs (1)

Cik bieži iedomājamies par to, kāpēc mēs ēdam un kā to darām? Par to, kā mēs ēdam, stāsta Latvijas psihoterapeitu biedrības pārstāve, psihodinamiskā psihoterapeite Benita Griškeviča.

Psihoterapija / psihiatrija

13 pārsteidzoši fakti par kafiju

Vai ir nācies aizdomāties par to, kāda kafijas deva var būt nāvējoša, un vai biji dzirdējis, ka Džordžs Vašingtons izgudroja šķīstošo kafiju?

Veselīgs uzturs

Bronhopulmonālā displāzija - elpceļu bojājumi priekšlaikus dzimušiem bērniņiem

Bronhopulmonāla displāzija jeb BPD ir elpceļu un plaušu bojājums, kas izraisa ilgstošas elpošanas grūtības. BPD visbiežāk skar bērniņus, kuri ir pasteigušies piedzimt priekšlaikus.

Pediatrija / bērnu veselība

Kā atpazīt un novērst izdegšanas sindromu?

Pārslodze darbā, vēlme visu vienmēr izdarīt perfekti, būt labākajam un pirmajam, nespēja pateikt kolēģiem "nē", pārmērīgi daudz pienākumu, kā arī citi faktori var novest pie garīga un fiziska spēku izsīkuma.

Psiholoģija

10 izplatītākie mīti par HIV infekciju

HIV ir infekcijas slimība, no kuras pasargāts nav neviens. Diemžēl sabiedrībā pastāvošo aizspriedumu dēļ mēs to esam ierindojuši nepareizo saslimšanu sarakstā, turpinot ticēt mītiem saistībā ar HIV.

Imunoloģija

Sausās acs slimība: Diagnoze un pareiza ārstēšana

Katrs trešais cilvēks cieš no sausās acs slimības (SAS), aptuveni 70 procentu pacientu ir gados vecāki cilvēki un bieži vien cilvēki lieto dažāda veida acu pilienus nekonsultējoties ar ārstu.

Acis, optika / acu veselība

9 veidi, kā sports palēnina novecošanos

Fiziskās aktivitātes stiprina muskuļus, sniedz enerģiju un pasargā tevi no virknes nopietnu saslimšanu. Turklāt eksperti norāda, ka regulārs sports spēj panākt to, ka tavs ķermenis darbojas tā it kā būtu vairākus gadus jaunāks nekā ir patiesībā.

Sports veselībai, sporta centri

Eksperta komentārs: Kādēļ cilvēki biezi vien atliek vizīti pie psihiatra?

Bailes no nezināmā - kas un kā notiks vizītes laikā, nevēlēšanās atzīt savu patieso veselības stāvokli, kauns par savu it kā vājumu, neticība, ka kāds spēs palīdzēt, - šie ir biežākie iemesli, kādēļ cilvēki izvairās un atliek vizīti pie psihiatra.

Psiholoģija

Kā atpazīt psihisku saslimšanu līdzcilvēkā: stāsta speciāliste

Psihiskas saslimšanas var skart jebkuru no mums. Depresija, demence, šizofrēnija un citas psihiskas saslimšanas var “piezagties” nemanot, un izmaiņas līdzcilvēka uzvedībā ne vienmēr uzreiz ir pamanāmas.

Psihoterapija / psihiatrija

Māņticība: Kā tā darbojas un ietekmē cilvēka domāšanu? (1)

Ne vienam vien latvietim reizēm rodas vēlme uzzināt, ko par viņa nākotni var pateikt zīlnieks, horoskopi, astrologs, numerologs. Ticību visām šīm lietām sauc par maģisko domāšanu, arī māņticību.

Psihoterapija / psihiatrija

Bērna panākumu atslēga - psiholoģiskā izpēte

Ilgstošu pētījumu rezultātā radītas vairākas psiholoģiskās izpētes metodes, kas paredzētas dažādu bērna grūtību un resursu noteikšanai. Ar šo metožu palīdzību mēs varam labāk saprast bērnus, apjaust viņu grūtību iemeslus.

Pediatrija / bērnu veselība