Primārās veselības aprūpes aktualitātes vasaras mēnešos

Primārās veselības aprūpes aktualitātes vasaras mēnešos

Vasara Latvijas ģimenes ārstiem ir gan atvaļinājuma laiks, gan īpaši noslogots laiks, jo nākas aizvietot kolēģus. Arī Latvijas medicīnas sistēmā vasaras sākumam un nogalei raksturīgas dažādu darba grupu aktivitātes un pasākumi.
Medicīnas un aromaterapijas speciālistu sadarbības iespējas

Medicīnas un aromaterapijas speciālistu sadarbības iespējas

Ar vārdu "aromaterapija" ikdienā sastopamies arvien biežāk. Tas tiek lietots gan pazīstamu zīmolu sintētisko veļas mīkstinātāju reklāmās, gan uzsvērts visdažādāko kosmētikas līdzekļu sakarā. Vai tiešām visiem šiem produktiem ir kāda saistība ar terapiju tās empīriskajā izpratnē?
Medicīniskās pusdienās aicina Hospitālis

Medicīniskās pusdienās aicina Hospitālis

Jūlija mēnesī durvis apmeklētājiem Stabu ielā 14 vēra jauns Rīgas restorāns - Hospitālis. Atvērēji - Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, NMS grupas valdes priekšsēdētājs Jānis Palkovs un Ilmas aptieku tīkla vadītājs Ilmārs Pajuste - to nodēvējuši par ārstu krogu, bet, protams, ka te sastopami gan pacienti, gan nosacīti veselie Rīgas iedzīvotāji un viesi.
LATVIJAS MEDICĪNAS BIBLIOTĒKA – KARDIOLOĢIJAS SPECIĀLISTIEM.

LATVIJAS MEDICĪNAS BIBLIOTĒKA – KARDIOLOĢIJAS SPECIĀLISTIEM.

Pēdējo gadu laikā bibliotēkas krājums ir papildināts ar vairākiem desmitiem izdevumu kardioloģijas nozarē. Laikā, kad liels informācijas apjoms lavīnveidīgi veļas pār cilvēku galvām, Latvijas Medicīnas bibliotēka vēlas būt veselības aprūpes speciālistu atbalsts un pavadonis informācijas džungļos. Bibliotēkas krājumā ir daudz elektronisko resursu, kas satur uzziņu grāmatas, simtiem žurnālu nosaukumu, ārstēšanas vadlīnijas, videomateriālus, sistemātiskos apskatus, mācību materiālus un informāciju pacientiem.
Primārās veselības aprūpes aktualitātes martā un aprīlī

Primārās veselības aprūpes aktualitātes martā un aprīlī

Mainīgais pavasara laiks atnes jaunus notikumus arī primārajā veselības aprūpē. Tie ir jāizvērtē un jāizsecina, ko no mēs tiem varam sagaidīt.
Nodokļu aukstā duša

Nodokļu aukstā duša

Aizvadītais gads medicīnas darbiniekiem noslēdzās ar relatīvi patīkamu ziņu. Relatīvi tādēļ, ka mediķi tomēr nesagaidīja cerēto. Programmas "Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē 2006.- 2015. gadam" ietvaros tika palielinātas algas un ģimenes ārstu praksēm piešķirts finansējums arī reģistratora darba samaksai 160 Ls apmērā.
Primārās veselības aprūpes aktualitātes

Primārās veselības aprūpes aktualitātes

Aizvadītā gada nogalē ģimenes ārstiem izdevās panākt zināmus uzlabojumus ikdienas darbā. Tika noslēgts līgums ar VOAVA uz 1 gadu, kurš paredz arī darba samaksu reģistratoram 160 Ls apmērā uz 1800 reģistrētiem pacientiem.

Prasme izmantot medicīniskās datu bāzes – lielisks atbalsts ārstu ikdienas darbā

Ārsti, kas apguvuši medicīnas informācijas meklēšanas prasmes, saņems dokumentālu apliecinājumu 8 kredītpunktu apmērā, saskaņā ar Nolikumu par ārstu speciālistu sertifikāciju Latvijā. Šāds lēmums tika pieņemts Latvijas Ārstu biedrības Valdes sēdē.

EIROPAS TŪRISTI RISKĒ INFICĒTIES AR A UN B HEPATĪTU

23. maijā Helsinkos, Ziemeļeiropas Ceļotāju medicīnas konferencē (North European Conference for Travel Medicine - NECTM) tika prezentēti lielas, vis-Eiropas mēroga ceļotāju veselības aptaujas rezultāti, saskaņā ar kuriem liela daļa to ceļotāju, kuri pagājušajā gadā apmeklēja A un B hepatīta augsta/vidēja riska rajonus Austrum- un Dienvideiropā, kā arī Vidusjūras ne-Eiropas valstīs, nezināja par inficēšanās risku un tādējādi nebija pasargāti.1
Par pieredzi Baltkrievijā

Par pieredzi Baltkrievijā

Latvijas ģimenes ārsti 7. decembra konferencē nolēma, ja netiks izmainīti līguma nosacījumi un palielināts finansējums, neparakstīt līgumus ar VOAVA par valsts apmaksātajiem primārās veselības aprūpes pakalpojumiem. Pēc Latvijas ģimenes ārstu asociācijas valdes tikšanās ar Veselības ministriju tika panākta vienošanās par līguma punktu izmaiņām, par finansējuma piešķiršanu ģimenes ārsta prakses reģistratoram minimālās algas apmērā uz 1800 reģistrētiem pacientiem, kā arī panākta vienošanās par abu ģimenes ārstu asociāciju valžu tikšanos ar Veselības ministriju, lai turpinātu sarunas par nākošā gada finansējuma palielināšanu ģimenes ārstu praksēm un pacientu iemaksas apmēru palielināšanu.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža laiku lokos līdz mūsdienām

Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža laiku lokos līdz mūsdienām

2017. gadā Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir mūsdienīga, stabila un uzticama profesionālās augstākās izglītības iestāde. Bet kāda koledža bija pirms teju 100 gadiem? 

Dabiskā kosmētika no Austrijas 

Dabiskā kosmētika no Austrijas 

SIA Laba prakse piedāvā Austrijas dabiskās kosmētikas Exmonte produktus, kas ir efektīvi palīglīdzekļi mīksto audu pārslodzes radīto seku, muskuļu saspringuma un locītavu sāpju mazināšanā, kā arī uzlabo venozo atteci un ādas trofiku. 

Video

Eksperte: Nepiemērota darba vide var būtiski ietekmēt veselību (VIDEO)

Eksperte: Nepiemērota darba vide var būtiski ietekmēt veselību (VIDEO)

Apkārtējās vides dažādi faktori ietekmē mūsu veselību, tāpēc ir svarīgi saprast, kuri no tiem ir bīstami un kā mazināt to ietekmi. Bīstamākie faktori ir gaisa, ūdens piesārņojums, paaugstināts trokšņu līmenis, psihoemocionālie faktori, piemēram, paaugstināts stress, kā arī ergonomiskie riska faktori.

Produktu testi