Medicine.lv sadaļa ārstiem un speciālistiem
Informāciju un reklāmu par recepšu zālēm atļauts skatīt tikai veselības aprūpes darbiniekiem
Vai esat speciālists veselības aprūpes jomā?

  

Kāpēc vakcinēšanu pret pneimokoku uzsāk tik agri?

Vakcīna pret pneimokoku Vakcinācijas kalendārā ir kopš 2010.gada. Vecāki var izvēlēties, vai vakcinēt savu bērnu uz valsts rēķina, vai nedarīt to.

Ārstiem

Vērtēs iespējas novērst nepamatoti ilgstošu slimības lapu izsniegšanu (2)

Veselības ministrijā (VM) ir izveidota darba grupa, lai izvērtētu iespējas novērst nepamatoti ilgstošu darba nespējas lapu izsniegšanu un izstrādātu priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos par slimības lapu izsniegšanas kārtību, liecina informācija VM mājaslapā.

Ārstiem

No kompensējamo zāļu saraksta izsvītroti desmit lētākie medikamenti (1)

Nacionālais veselības dienests (NVD) no kompensējamo zāļu saraksta ir svītrojis desmit lētākos medikamentus, aģentūru LETA informēja NVD pārstāve Laura Lapiņa.

Ārstiem

Pārskatīs ģimenes ārstu kvalitātes kritērijus (1)

Veselības ministrijā (VM) izveidota darba grupa, lai pārskatītu un papildinātu ģimenes ārstu kvalitātes kritērijus.

Ārstiem

Rīgā viesojas Eiropas Hemofilijas konsorcijas prezidents Braiens O’Mahonijs

Lai iepazītos ar hemofilijas aprūpi Latvijā un palīdzētu meklēt risinājumus tās uzlabošanā, Rīgā ir ieradies Eiropas Hemofilijas konsorcija prezidents Braiens O’Mahonijs (Brian O’Mahony).

Ārstiem

Rīgas Austrumu slimnīcā izveidota vadošo speciālistu Ārstniecības padome

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) izveidota konsultatīva un koordinējoša institūcija - Ārstniecības padome - kuras uzdevums būs, iesaistot vadošos slimnīcas speciālistus, veicināt veselības aprūpes pakalpojumu attīstību un sekmēt izglītības un zinātnes politiku.

Ārstiem

Latvija aizņemies 12 000 tuberkulozes vakcīnu no Igaunijas

Latvija no Igaunijas aizņemsies 12 000 tuberkoluzes vakcīnu, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Laura Lapiņa.

Ārstiem

Ģimenes ārstus informēs par dzemdību nodaļās nevakcinēto bērnu vakcinācijas organizēšanas iespējām un termiņiem (1)

Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemiologi informē, ka piegādātājfirmai neizpildot savas saistības, atsevišķās vakcinācijas iestādēs Latvijā izveidojies prettuberkulozes vakcīnas (BCG vakcīna) trūkums.

Ārstiem

Trūkst vakcīnu pret tuberkulozi - papildināts

Satraukumu ārstniecības iestādēs un jaundzimušo vecākos izraisījis vakcīnu pret tuberkulozi trūkums - piegādātājs nevarot tās piegādāt vismaz līdz 15.martam, laikraksts “Diena” uzzināja Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC).

Ārstiem

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pērn saņēmis 15 120 zvanu (1)

Kopš 2011.gada maijā, kad ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis sāka darboties, līdz gada beigām iedzīvotājiem tika sniegtas 15 120 konsultācijas.

Ārstiem

Ar 2012.gada 1.janvāri stājās spēkā jauna kompensējamo zāļu izrakstīšanas un izsniegšanas kārtība (2)

1.janvārī stājās spēkā kārtība, kas nosaka, ka ārstiem, izrakstot kompensējamās zāles pirmreizējiem pacientiem, receptē būs jānorāda to starptautiskais ķīmiskais nosaukums, kas ļaus aptiekās izsniegt lētāku medikamentu.

Ārstiem